banner6

Kendi jenerasyonumun Meclis’teki sesi olacağım

banner37

HP Gazimağusa milletvekili adayı Oğuz Akançay, sorunları çözmek için olayların içinde yer almak gerektiğini belirtti:

Kendi jenerasyonumun Meclis’teki sesi olacağım
banner151 banner143

Ceren ÖZBİL

Halkın Partisi (HP) Gazimağusa milletvekili adayı Oğuz Akançay, aday olmaya, arkadaşlarının, ailesinin ve Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay’ın teşviki ile karar verdiğini belirterek her zaman doğruları dile getireceğine dair kendi kendine söz verdiğini söyledi.

Akançay, şöyle konuştu:


“Siyasi hayatta yer almak, dünya ve toplum sorunlarının çözümlenmesine katkı koymak istiyorsanız, olayların da içinde yer almanız gerekiyor. Bu sonuca vardım ve başlangıçta çekingenlikle kabul ettiğim adaylığı sahiplenmeye karar verdim.Halkın Partisi Gazimağusa milletvekili adayı olarak kendimi, partimi ve görüşlerimizi halkımıza tanıtmak için çalışıyorum ve oy istiyorum.Bir milletvekili olarak her zaman doğruları dile getireceğime dair kendi kendime söz verdim. Bu doğruları hayata geçirme olanağım olacak mı, bilmiyorum.

Biliyorum ki çok sayıda milletvekili de toplum sorunları konusunda farklı görüşlere sahiptirler ve istediklerini yapma olanakları yoktur. Sonuçta milletvekili seçiyoruz, diktatör değil. Bu nedenle ben “doğru sözlü olma sözü” veriyorum.Benim doğrularım, yaşadığım hayattan edindiğim doğrulardır. Çok farklı işlerle uğraşan, iyi eğitim almış, çevresi olan genç bir Kıbrıslı Türküm... Arkadaşlarla yaşadıklarımızı ve bilgilerimizi paylaşıyor, her gün yeni şeyler öğreniyoruz.


İşlerimizi geliştirmek için arayışlar içindeyiz ve karşılaştığımız zorlukları görüyoruz.

Şu andaki KKTC Meclisi’nde bunları konuşan yoktur. Ben, kendi jenerasyonumun meclisteki sesi olmaya adayım aslında... Bu görevi başarı ile yerine getirebilirsem çok mutlu olacağım.


Boykot çağrısı yapan arkadaşlarında kendilerine göre haklı bir tarafları olabilir. Ancak biz, gerçek demokrasinin, gerçek iradenin halkın oylarıyla ortaya çıkacağına inanıyoruz. Bu yüzden tüm partilerin özellikle geçmişini ve gelecekte neler vaat ettiklerini iyi gözlemlemek lazım. Popülizmden uzak, gerçekçi, ayakları yere basan projeleri bu halkın yararına gerçekleştirebilecek adımlara ve vizyona sahip olan partileri desteklemeleri gerektiğinidüşünüyorum”.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104