Kendimizi yakarız, evden çıkmayız!

banner37

Gazimağusa’nın Harika Bölgesi’nde tapu sorunu yaşanan evden mahkeme emriyle tahliye edilmek istenen Sıdıka Öztürk ve Haluk Yıldırım, yanlarına yanıcı madde alarak evin damına çıkarak eylem yaptı ve tahliyeye engel oldu:

Kendimizi yakarız, evden çıkmayız!
banner90
banner8

TAHLİYE YİNE ERTELENDİ... Eylem üzerine tahliye kararı ileri bir tarihe ertelendi. Sıdıka Öztürk ve Haluk Yıldırım, tahliyenin ertelendiği bilgisi üzerine damdan aşağıya indi. Gazimağusa polisi, Haluk Yıldırım aleyhine “kanunsuz benzin bulundurma” suçundan yasal işlem başlattı

2015’TEN BERİ TAHLİYE EDİLEMİYOR… Söz konusu evin başka bir kişinin üzerine tapulu olduğu ve Sıdıka Öztürk’ün de geçmişte bu tapulu evin üzerine kendi evini inşa ettiği öğrenildi. Evin 2015’ten beridir tahliye edilmek istendiği belirtildi ancak evin her tahliye girişimi sonuçsuz kaldı

Sedef BOŞNAK

  Gazimağusa’nın Harika Bölgesi’nde tapu sorunu yaşanan evden mahkeme emriyle çıkarılmak istenen Sıdıka Öztürk ve eşi, evin damına çıkarak eylem yaptı ve tahliyeye engel oldu.

Eylemciler, bir şişe içerisindeki yanıcı maddeyi, hazırda bekleyen icra, polis ve itfaiye memurlarına göstererek, “Kendimizi yakarız, evden çıkmayız” diyerek tepki gösterdi.

Damda bulunduğu sürede, içi yanıcı maddeyle dolu şişeyi aşağıya fırlatan Haluk Yıldırım’ın ısrarlı direnişi sonrası tahliye kararı ileri bir tarihe ertelendi.

Sıdıka Öztürk ve Haluk Yıldırım, tahliyenin ertelendiği bilgisi üzerine bayraklarla donatılmış evin damından aşağıya indi.

Gazimağusa polisi, Haluk Yıldırım aleyhine “kanunsuz benzin bulundurma” suçundan yasal işlem başlattı.

2015’ten beri direniyorlar

Bu arada söz konusu evin başka bir kişinin üzerine tapulu olduğu ve Sıdıka Öztürk’ün de geçmişte bu tapulu evin üzerine kendi evini inşa ettiği öğrenildi.

  Sıdıka Öztürk, bahse konu evi çalışarak inşa ettiklerini, alın teriyle yaptıkları evlerini boşaltmayacaklarını ifade etti.

Bahse konu evin, 2015’ten beridir tahliye edilmek istendiği belirtildi ancak evin her tahliye girişimi sonuçsuz kaldı.

Her seferinde icra memurları, Sıdıka Öztürk ve Haluk Yıldırım’ın dirençli eylemleriyle karşı karşıya kalıyor.

Olası bir tehlikeye karşı tahliye öncesi, polis, itfaiye ve sağlık ekipleri icra memurlarına eşlik ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75