banner6

Kendisiyle konuşmayan adamı 5 yerinden bıçakladı

banner37

Kendisiyle konuşmayan  adamı 5 yerinden bıçakladı
banner150 banner151 banner143

Ayşe BULUT

   İskele’de sakin N.U. kendisiyle konuşmadığı gerekçesi ile Derviş Soğuksu’yu vücudunun 5 yerinden bıçakla yaralamaktan tutuklandı ve aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   “Yaralama” ve “Kanunsuz bıçak taşıma” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı N.U. dün İskele Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Mahkemede yeminli şahadet veren tahkikat memuru Mustafa Işıloğlu, zanlı N.U.’nun 10 Nisan 2022 tarihinde saat 23.50’de Efe Güneş Sokak içerisinde, kendisiyle konuşmadığı gerekçesi ile aralarında çıkan sözlü tartışma sonucunda tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurduğu 7 cm ağız uzunluğu olan toplamda 17 cm boyundaki sivri uçlu bıçağı İskele’de sakin Derviş Soğuksu’nun sağ kolu ve sırt kısmına 5 kez saplayarak yaraladığına vurgu yaptı.

   Işıloğlu, Derviş Soğuksu’nun kaldırılmış olduğu Gazimağusa Devlet Hastanesi’ndeki ilk yardım müdahalesine müteakip taburcu edildiğini belirtti.

   Zanlının 12 Nisan’da İskele Polis Müdürlüğü’ne gelerek teslim olduğunu ve gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiğini belirten Işıloğlu, zanlının davaları görüşülünceye değin uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.
   Yargıç Nil Çeliker, zanlının davaları görüşülünceye değin KKTC haricine çıkmaktan men olmasına, KKTC vatandaşı 2 kefilin 75’er bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada iki gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşullarına bağlı olarak tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110