banner6

Kendisiyle sevişmeyen eşini dövüp, ölümle tehdit etti

banner37

Kendisiyle sevişmeyen eşini dövüp, ölümle tehdit etti
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da kendisiyle cinsel ilişkiye girmediği gerekçesiyle darp ettiği eşini ölümle tehdit etmekle suçlanan İ.Ç. tutuklanarak dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   Aleyhindeki suçlamaları reddeden İ.Ç. dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden’in huzuruna çıkarıldı ve işlediği iddia edilen suçlardan ileride yargılanmak üzere diğer şartların yanında 12 bin TL nakdi teminata bağlandı.

   Dünkü teminat duruşmasında, Savcı Hüseyin Eser’in tanığı olarak yeminli şahadet veren polis memuru Meltem Uçar, zanlının, 4 Mayıs’ta Gazimağusa’da saat 22.00’de, Deniz Sokak’taki bir apartman dairesinde, kendisiyle cinsel ilişkiye girmediği gerekçesiyle aynı dairede birlikte yaşadığı eşini ciddi şekilde darp ettikten sonra göğüslerini elleriyle sıkmak suretiyle cinsel saldırıda bulunduğunu anlattı.

   Uçar, zanlının işlediği suçların akabinde, eşini kanepeye iterek adı edilenin giydiği yeşil renkteki tişörtünü yırtarak, kasten ve kanunsuz olarak hasara uğrattığını ve adı edilene hitaben, “polise gider beni şikayet edersen seni öldürürüm” diyerek şiddet tehdidinde bulunduğunu kaydetti.

   KKTC vatandaşı zanlıyı, olayın akabinde derdest emri gereği tespit edip tutuklandığını kaydeden tanık polis, zanlıyı PCR testinin pozitif çıkması sonucu bir yurtta karantinada tutulmasını sağladığını anlattı.

   Tanık polis, geçen süre zarfında, meseleyle ilgili gerekli tahkikatı tamamladığını belirtti ve mahkemeden ileride görüşülecek davalarında hazır olması için, yazılı dava tebliğini reddeden zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını istedi.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, KKTC dışına çıkmaktan men ettiği zanlıyı 12 bin TL nakdi teminata bağladı.

   Yargıç, haftanın bir günü en yakın polis karakoluna giderek imza atmasını istediği zanlı lehine KKTC vatandaşı 2 kefilin de 75’er bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110