Kes: Eski KTHY çalışanlarının haklarının iade edilmesini talep ediyoruz

banner37

banner87
Kes: Eski KTHY çalışanlarının haklarının iade edilmesini talep ediyoruz
banner90
banner99

Kıbrıs Türk Kamu Emekçileri Sendikası(KES), Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY) uçuşlarının durdurulmasının üzerinden 10 yıl geçtiğini hatırlatarak;  yetkilileri bir kez daha göreve çağırdı;  sorumluların yargılanmasını ve eski KTHY çalışanlarının haklarının iade edilmesini talep etti.
Kıbrıs Türk Kamu Emekçileri Sendikası’ndan yapılan yazılı açıklamada, “ 21 Haziran 2010 tarihinde beceriksiz yönetim ve hükümetler sayesinde KTHY’nin uçuşlarının durdurulmasının üzerinden tam 10 yıl geçti. Bu süre zarfında gelen tüm hükümetler ile görüşmeler gerçekleştirip birçok olayımızı da yargıya taşımamıza rağmen ne eski KTHY çalışanlarının tazminat ve ihtiyat sandığı sorunlarını neticeye ulaştırabilmiş ne de Kıbrıs Türk Hava Yollarının kapatılmasından sorumlu olan kişilerin yargılanabilmesini sağlayabildik” denildi.
COVID 19 salgınında ülkeye kendi özel uçağı ile sağlık malzemesi taşıyan iş insanı olmasaydı ülke ne halde olurdu düşünmek bile istemedikleri  ifade edilen açıklamada, “Ülkemize ait bir havayolu olmasının ne denli önemli ve stratejik bir durum olduğu bir kez daha ortaya çıkmaktadır” ifadesi yer aldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
DEVLET ATINCI
DEVLET ATINCI - 4 hafta Önce

RUYALARA DEVAM ET.BU UCAK SIRKETTI BATTI 10 SENEDEN SONRA HALA DAHA HAK ARIYORSUN.ISTERSEN RUYALARA DEVAM ET.

Vatandaş
Vatandaş - 4 hafta Önce

Kıbrıs Türk havayollarının anasını ağlattınız utanmadan hala hak hukuktan bahsedersiniz soyup soğana çevirdiniz Allahtan korkmaz kuldan utanmazlar böyle bir zihniyet insanlık ne duyulmuş nede görülmüş maalesef yazıklar olsun öbür taraftada rahat rahat yersiniz

SIRADAKİ HABER

banner75