KEZO Başkanı Kanber, tüm sektörleri Sosyal Sigorta primlerini ödemeyi durdurmaya çağırdı

banner37

KEZO Başkanı Kanber, tüm sektörleri Sosyal Sigorta primlerini ödemeyi durdurmaya çağırdı
banner8

Türk Esnaf Zanaatkarlar Odası (KTEZO) Başkanı Mahmut Kanber, tüm sektörleri, kendi namına çalışanların ve çalışanlarının sosyal sigorta primlerini ödemeyi durdurmaya çağırdı.

banner134

Kanber konuyla ilgili yazılı açıklamasında emekçinin haklarına helal gelmemesi için ödenmeyen primlerin, çalışanların haklarını korumak adına açılacak bir hesapta tutulmasını da önerdi.

Kanber hükümeti eleştirerek, “Hayat pahalılığının arttığı, zamların ardı ardına kesilmeden yapıldığı şu günlerde her bölgede elektriğin kesilmesi sonucu esnafın ve üreticinin uğradığı binlerce liralık zararın bedelini kim ödeyecek sormak isteriz” dedi. Kanber konuyla ilgili yazılı açıklamasında “toplumsal varlığı sürdürmek adına geri dönmemek üzere sokakta olacaklarını” kaydetti.

Açıklamasında “On yıllardır süren ekonomik, sosyal, siyasal ve sosyolojik sorunların tartışılıp çözüm bulunmaması sonucu geldiğimiz nokta şaşırtıcı değildir. Pandemi süreci de elbette ki bu durumdan bağımsız olarak değerlendirilemez. Belki birkaç sene içinde gelebileceğimiz bu kötü noktaya çok daha erken gelmiş durumdayız” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hh
Hh - 1 ay Önce

Evet yatirmasinlar.... o parayı calisana versinler..... Enazindan insanlar ilacini alir, doktoruna gider... sigortaya kesilen paralar nerden baksan 250 300 tl...

SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75