banner6

KIB-TEK de TPIC de bizden yakıt istedi

banner37

KIBRIS TV’ye konuşan Sidereal Lines Direktörü, Kaptan Ulus Göker, şu an 3 günlük yakıtı kalan Teknecik Elektrik Santrali için TPIC’ten 36 bin ton akaryakıt istendiğini ancak henüz temin edilemediğini söyledi ve dikkat çeken bir açıklama yaptı:

KIB-TEK de TPIC de bizden yakıt istedi
banner151 banner143

KIBRIS TV’de Hasan Hastürer’in sunduğu programa telefonla bağlanan, KIB-TEK’in Akaryakıt Taşıma İhalesi’ne teklif veren Sidereal Lines Direktörü, Kaptan Ulus Göker, akaryakıt ihalesinin zarflarının dün açıldığını ve herkesin teklifinin netleştiğini söyledi.

Merkezi İhale Komisyonu’nun süreci çok hassas değerlendirdiğini ifade eden Göker, AKSA’nın eksik evraklar nedeniyle ihaleden elendiğini belirtti.

Göker, TPIC firmasının ilk oturumda 41.40 Dolar, ikinci oturumda ise 35.19 dolar teklif verdiğini ifade ederek kendilerinin de Sidereal olarak ilk tekliflerinin 36 Dolar, ikinci tekliflerinin de  33,38 dolar olduğunu kaydetti.

Bundan sonraki süreçte evrakların ve belgelerin inceleneceğini hatta Mali Polisin de sürecin içine dahil olacağını bildiğini anlatan Göker, rafineri opsiyon belgesinin önemine işaret etti.

Göker, “Yakıt arzını garanti altına almak gerekir” diyerek Teknecik Elektrik Santrali’nde 3 günlük yakıt kaldığını anımsattı.

Bakanlar Kurulu kararıyla TPIC’ten 36 bin ton yakıt alımına izin verildiğini ancak bunun gerçekleşmemesi neticesinde şu an sorunlar yaşandığını anlatan Göker, şöyle dedi:

“Akaryakıt sıkıntısı gündeme gelince, yetkililer benden de yakıt istediler. Bu talep de piyasaların açık olmadığı saatlerde oldu. Hatta TPIC adına aracı firmalar, bizim ana firmamız olan Set Selecet’ten Teknecik için hem yakıt hem de gemi istedi.

Ben de yakıt ihalesinde teklifimi vereceğimi, o fiyattan hemen akaryakıt getirmeyi kabul ettiğini söyledim.

Şu an TPIC’te gemi de yakıt da yok”.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2021, 11:56
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104