banner6

KIB-TEK, devlete ait 150 sayacın elektriğini kesti

banner37

Yüklü borçları nedeniyle aralarında devlet dairelerinin de bulunduğu birçok bina ile bazı trafik ışıkları ve sürat radarları elektriksiz kaldı.

KIB-TEK, devlete ait 150 sayacın elektriğini kesti
banner151 banner143

Mehmet KARA

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’na (KIB-TEK) yüklü miktarda borcu bulunan devletin sorumluluğundaki 150 sayacın elektrik akımı dün kesildi.

Borçları nedeniyle elektriği kesilen birçok devlet dairesine ek olarak, trafiğin yoğun olduğu birçok trafik ışığı ve bazı sürat radarları da kesintiden nasibini aldı. Özellikle Dereboyu’nda bulunan (Citroen) trafik ışıklarındaki kesinti ciddi sorunları da beraberinde getirdi.

Kesintilerden dolayı bazı trafik ışıklarında gün boyu keşmekeş yaşandı. Ortaya çıkan kargaşa nedeniyle sürücüler zor anlar yaşarken, hasarların meydana geldiği küçük çaplı kazalar da yaşandı.

Öksüzoğlu: Devlete ait birçok tüketici saatinin elektriği kesildi

Konuyla ilgili KIBRIS’ın sorularını yanıtlayan Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN) Başkanı Umut Öksüzoğlu, dün devlete ait 150 tüketici saatinin kesildiğini doğruladı.

Sürat radarları ve trafik ışıklarının yanı sıra bakanlıklara ait birçok devlet dairesinin de elektrik akımının kesildiğini ifade eden Öksüzoğlu, Polis Genel Müdürlüğü’nün girişimi ile Citroen Trafik Işıklarına akşam saatlerinde yeniden elektrik akımının verildiğini söyledi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2017, 07:52
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104