KIB-TEK erken kapattı, elektrik faturaları ödenemedi

banner37

Elektrik faturalarını ödemek için arife günü olan dün KIB-TEK’e giden vatandaşlar, kurumun açık olması gereken saatte kapalı olduğunu görünce isyan etti

banner87
KIB-TEK erken kapattı, elektrik faturaları ödenemedi
banner99

Doğan SAMER

   Elektrik faturalarını ödemek için arife günü olan dün Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’na (KIB-TEK) giden çok sayıda vatandaş, kurumun mesai saatinden çok önce kapanması nedeniyle faturalarını ödeyemeden geri dönmek zorunda kaldı.

   KIBRIS’a konuşan vatandaşlar, “Yurttaşlık görevimizi yerine getirmek için borcumuzu ödemeye gidiyoruz. Ancak borç yerine gecikme zammı ödemek zorunda bırakılıyoruz” şeklinde tepki gösterdi.

   Faturalarını ödeyememeleri nedeniyle faiz ödemek zorunda kalacaklarından endişe eden vatandaşlar, faturaların son ödeme tarihinin bayramdan sonraki bir güne alınmasını istedi.

   Bazı vatandaşlar borçlarını, KIB-TEK önündeki elektronik ödeme cihazlarından yaptı. Ancak bu da kurum önünde uzun kuyrukların oluşmasına neden oldu.

   Kimi vatandaş, saatlerce sıcağın altında ödeme sırasının kendisine gelmesini beklemek zorunda kalırken, kimileri de borcunu ödeyemeden kurumdan ayrılmak durumunda kaldı.

Saygılı: Mesai saatini çalışanlar değiştirdi

   KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Saygılı, kurumun vaktinden önce kapatılmasının idari bir karar olmadığına dikkat çekerek, mesai saatlerini kurumda görevli veznedar ve muavinlerin değiştirdiğini söyledi.

   Saygılı, Elektrik Kurumu’nun normalde saat 14.30’a kadar açık olması gerektiğini, ancak çalışanların erkenden birbirleriyle bayramlaşıp kurumdan ayrıldığını vurguladı.

   Faiz işlemleriyle ilgili sorulan sorulara cevap vermek istemeyen Saygılı, bayram boyunca kimsenin elektriğinin kesilmeyeceğini sözlerine ekledi.

Vatandaşlar ne dedi?... Vatandaşlar ne dedi?... Vatandaşlar ne dedi?

Hüseyin Kıral:

   “Konuşsak da konuşmasak da bir şey değişecek mi? Son ödeme tarihi olarak arife gününü belirlediler. Ancak vezneler saat 10.45 de kapatıldı”.

Sami Kaya:

   “Bugün (dün) faturamın son ödeme günü olmasına rağmen vezneler saat 12.00 yerine, saat 10.45’de kapatıldı. Bu tüm halka büyük bir saygısızlıktır. Daha doğrusu ayıptır. Bu sıcağın altında ne kadar bekleyebiliriz?”

Kamil Saka:

   “Bu uygulama vatandaşa karşı yapılmış bir suçtur. Ben buraya yurttaşlık görevimi yapmaya geldim. Faturaların son ödeme tarihi bugün (dün) olmasına rağmen mesaiye uyulmadı. Herkesin mesaiye uyması gerekirdi”.

Özkan Sarıkaya:

   “Ersin Tatar sana güveniyoruz. Bu sorunları gidereceğinden eminiz. Ben bu sıcaklarda kaç defa geldim ama insanları yeterince çalışırken yakalayamıyorum”.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2019, 09:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin Gürkan Buran
Hüseyin Gürkan Buran - 4 ay Önce

Ozellestigi gün gurtulacayik.çok galmadi

SIRADAKİ HABER

banner96