banner6

Kıb-Tek için 1200 ton yakıt geldi

banner37

Kıb-Tek için 1200 ton yakıt geldi
banner99

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı tarafından Teknecik Elektrik Santralı’nda kullanılmak üzere Türkiye’de İskenderun Petrol Rafinerisi’nden alınan ve iki defada adaya geleceği açıklanan 2 bin 400 tonluk yakıtın ilk partisi bugün adaya ulaştı.

KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı Turan Büyükyılmaz sevkiyatla ilgili yaptığı açıklamada, beklenen yakıtın gelmiş olmasıyla önümüzdeki 3-4 içinde herhangi bir kesintinin beklenmediğini söyledi.

banner134

Elektrik santrallerinde kullanılmak üzere Türkiye’den alınan yakıt Girne Limanı’na ulaştı.

30’ar tonluk 40 tankerin taşıdığı toplam 1200 ton akaryakıt Girne Limanı’na geldi. KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı Turan Büyükyılmaz sevkiyatla ilgili yaptığı açıklamada, ülke genelinde son iki gündür tüm şartları zorlayarak elektrik kesintisine gitmediklerini söyledi.

Havanın sıcak olmasına rağmen hafta sonu elektrik üretiminde düşüş yaşandığını belirten Büyükyılmaz, bunu bir şans olarak değerlendirdi.

Büyükyılmaz, önümüzdeki 3-4 gün içinde de kesinti yapılmayacağının garantisini verirken herkesin rahat olmasını istedi. Akaryakıt yüklü tırlar daha sonra Teknecik Elektrik Santrali’ne doğru hareket etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88