Kıb-Tek, Teknecik’te kullanılan akaryakıtın kükürt seviyesini açıkladı

banner37

Kıb-Tek, Teknecik’te kullanılan akaryakıtın kükürt seviyesini açıkladı
banner90
banner8

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) Yönetim Kurulu Başkanı Turan Büyükyılmaz, Teknecik Santrali’nde kullanılmaya başlanan akaryakıtın 14 Nisan’da gerçekleştirilen ilk sevkiyatında kükürt oranının yüzde 0,73, ikinci sevkiyattaki kükürt oranının yüzde 0,99 ve üçüncü sevkiyattaki kükürt oranının yüzde 0,99 olduğunu açıkladı.

Büyükyılmaz, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen) Başkanı Kubilay Özkıraç’ın Teknecik Elektrik Santrali’nde kullanılmaya başlanan akaryakıtın kükürt oranının yüzde 5 olduğuna dair iddialarla ilgili açıklama yaptı.

banner134
Turan Büyükyılmaz, El-Sen’in amacının KIB-TEK personelinin sağlığının düşünülmediği algısı oluşturarak, kaos yaratmak olduğunu iddia etti ve El-Sen’i “esas görevi olan konulara” eğilmeye davet etti.

Teknecik Santrali terminaline gelen gemilerden numunelerin, her seferinde, bağımsız gözetim şirketi RL Egemen firması yetkilisi tarafından alınıp, analiz için uluslararası akredite bir firma olan SGS firmasının Mersin laboratuvarına gönderildiğini belirten Büyükyılmaz,  kükürt ve diğer parametrelerde herhangi bir sorun olmadığını belirtti. (Kaynak: TAK)

Rapor Link

KIBTEK AÇIKLAMASINA EKLENECEK AKR-0201-21-FUEL OIL-MIT NERVI Ship Composite Analysis Report 30.04.2021.pdf

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75