“Kıb-Tek’te yapanın yanına kalan bir sistem var”

banner37

banner87
“Kıb-Tek’te yapanın yanına kalan bir sistem var”
banner90
banner99

Cumhuriyet Meclisi’nde Kıb-Tek’le ilgili ihalelerin araştırılması için komitesi kuruluyor.  
YDP Genel Başkanı ve Gazimağusa Milletvekili Erhan Arıklı, Cumhuriyet Meclisi’ne Kıb-Tek ile ilgili araştırma komitesi kurulması önergesi sundu. 
Önergeye iktidar da muhalefet de evet dedi. Önerge oy birliği ile kabul edildi.
İlk sözü öneri sahibi Erhan Arıklı aldı.

ARIKLI

Arıklı, bu önergenin açılmasında hiçbir dönemi ve siyasi partiyi suçlamadığını, kimseyle hesaplaşma niyetinde olmadığını söyledi.  
İhalelerle ilgili Sayıştaylığın denetim raporları olduğunu belirten Arıklı, “Kıb-Tek’le ilgili 10’un üzerinde denetim raporu var. Hukuksuzluklar ve usulsüzlükler tespit edildi ama hiçbiri neticelenmedi. Kıb-Tek’te yapanın yanına kalan bir sistem var. Kurum sürekli olarak zarara uğratılıyor, batağa sürükleniyor” görüşünü dile getirdi.
Jeneratör alımı konusuna değinen Arıklı, geçtiğimiz hükümet döneminde fiyata karşı çıktıklarını anımsattı, “Biz sessiz kalsaydık ihaleye ilk haliyle çıkılsaydı kurum yaklaşık 9 milyon Euro zarara uğrayacaktı” şeklinde konuştu.
Arıklı, konuşmasında yargıyı, polisi, görevini yapmamakla suçladı. 
“Gelin bir komite kuralım, araştıralım, bu kurumun içinde ne var ne yok öğrenelim” diyen Arıklı, bu araştırma önergesini geçtiğimiz yıl UBP ile birlikte verdiklerini anımsattı.
Erhan Arıklı, araştırma komitesinin raporlarının tozlu raflarda kalmamasını da diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108