Kıbrıs Cumhuriyeti aleyhine 12 milyon 500 bin Euro'luk tazminat davası

banner37

Stanleybet Malta Limited isimli bahis şirketi, yasal düzenleme ve yasa tahtında getirdiği kısıtlamalar nedeniyle kazanç ve itibar kaybına uğradığı gerekçesiyle Kıbrıs Cumhuriyeti aleyhine 12 milyon 500 bin Euro’luk tazminat davası açtı.

Kıbrıs Cumhuriyeti aleyhine 12 milyon 500 bin Euro'luk tazminat davası
banner99

Fileleftheros’un haberine göre, Ulusal Şans Oyunları Makamı’nın izni ile 2012 Aralığı’ndan beridir güneyde Birinci Sınıf olarak faaliyet gösteren şirket, Kıbrıs Cumhuriyeti'nin bu konuda yaptığı yasanın son taslağını Kıbrıs Rum ve AB hukukunun amir emri uyarınca Avrupa Komisyonu’na iletmediğine işaret ediyor.

banner134
Şirket, Kıbrıs Cumhuriyetİ'nin AB’nin işleyişi, iş kurma ve hizmet verme özgürlüğü, eşitlik, şeffaflık, v.b. temel özgürlüklerle ilgili sözleşmesinin 49 ve 56’ncı maddelerinin Kıbrıs Cumhuriyeti tarafından ihlal edildiğine inanıyor.

Stanleybet Malta Limited şirketi, Kıbrıs Cumhuriyeti'nin yaptığı yeni yasal düzenleme ve kısıtlamalar ile kendisini kazanç ve itibar kaybına uğrattığı gerekçesiyle, Başsavcılık aracılığıyla 12 milyon 500 bin Euro’luk tazminat davası açtı.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2017, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75