banner6

Kıbrıs Gazetesi Günün Manşetleri

banner37

03 OCAK 2023 SALI

Kıbrıs Gazetesi Günün Manşetleri
banner99

Cumhurbaşkanı Tatar, sürekli halkın arasında olduğunu ancak propaganda döneminde hiçbir etkinlik, miting ya da salon toplantısına katılmadığını vurguladı, eleştirileri şaşkınlıkla karşıladığını söyledi:

Yeni siyasetten geri dönüş yoktur

“Muhalefet de artık bunu kabullenmeli”… Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, seçimi kazanması ve görevi devralmasının ardından Türkiye ile yeni bir siyaset ortaya konduğunu ve bundan geri dönüş olmadığını söyledi. Tatar, muhalefetin de artık bunu görmesi ve kabullenmesi gerektiğini kaydederek eski siyaset anlayışının yeni siyaset karşısında başarı şansı olmadığını vurguladı.

“Ben elbette bir siyaseti temsil ediyorum”… “CTP Genel Başkanı çok haksız eleştirilerde bulunmuştur” diyen Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Sayın Erhürman beni taraf olmakla suçlamıştır. Ben elbette bir siyaseti temsil ediyorum. Bu siyaset ‘iki devlet siyasetidir’ ve benim halk tarafından seçilmemin ardından büyük bir kararlılıkla, Türkiye ile birlikte sürdürülmektedir. Ben buna tarafım” dedi.

Haberi sayfa…

**

CTP Genel Başkanı Erhürman, yerel seçim sürecinde Cumhurbaşkanı’nın sahada olduğunu iddia etti:

Partili bir cumhurbaşkanlığı yaratılmıştır

Cumhurbaşkanlığı bütçesinin görüşülmesi sırasında kürsüye çıkarak Cumhurbaşkanı Tatar’ı eleştiren Erhürman, Cumhurbaşkanlığı makamının tarafsız olmak gibi duruş sergilemediğini ve bu tavrın bir süredir devam ettiğini savundu, “partili bir cumhurbaşkanlığı yaratılmıştır” dedi.

Haberi sayfa…

**

UBP Genel Sekreteri Hasipoğlu, muhalefetin ‘Maraş açılmamıştır’ iddiasına, “süreç devam ediyor” sözleriyle yanıt verdi

Meclis’te Maraş tartışması

Bölgede kurumların ve şahısların mülkleri olduğu için Bütün Maraş’ın açılmadığını ancak sürecin devam ettiğini vurgulayan Hasipoğlu, Maraş’ı BM’ye devretme düşüncesininse söz konusu olmadığını söyledi.

**

Asgari Ücret Saptama Komisyonu, 2023 yılında geçerli olacak asgari ücretin belirlenmesi için bu sabah üçüncü kez toplanıyor

Gözler asgari ücrette

“Talep gelirse görüşeceğiz”… KIBRIS’a konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy, bugünkü toplantıda daha önce belirttiği 11 bin 500 TL net asgari ücret civarında duracaklarını ifade ederek işverenler tarafından bu rakamın aşağıya çekilmesi yönünde talep olması halinde taraflarla görüşüleceğini söyledi.

“Yüzde 30’u nasıl buldular?”… Bugünkü toplantıya katılacaklarını açıklayan İşverenler Sendikası Başkan Yardımcısı Metin Arhun, “hayat pahalılığı yüzde 18 buçuktur, yüzde 30’u nasıl bulup açıkladılar bilmiyorum” diyerek bu rakamların özellikle üretim açısından özel sektörü zorlayacağını, asgari ücretin bu kadar yükselmesi halinde üretim sektörüne teşvik verilmezse üretim maliyetlerinin artacağını dile getirdi.

“Tatmin edici değil”… Hür İşçi Sendikaları Federasyonu (Hür-İş) Başkanı Ahmet Serdaroğlu, net 11 bin 500 TL’nin yeterli olmadığını ifade ederek bu rakamın oluşan zamlar karşısında asgari ücretli için tatmin edici bir rakam olmadığını belirtti. Hayat pahalılığının verilmemesinin asgari ücretle geçimini sağlayacak emekçilere en büyük haksızlık olduğunu kaydeden Serdaroğlu, aynı bilinçle masaya oturacaklarını vurguladı.

**

Polis, son iki hafta içerisinde KKTC sahillerinden toplam 75 kilo ağırlığında kalıplar halinde uyuşturucu toplandığını açıkladı, halka “şüpheli paket görürseniz polise başvurun” çağrısı yaptı

Sahillerimize paket paket

uyuşturucu vuruyor

**

Çılgın Sayısal Loto çekildi: 2, 6, 9, 25, 50, 65, 79, 70

**

On Numara çekildi: 1, 2, 6, 7, 12, 20, 27, 30, 31, 34, 37, 39, 42, 43, 46, 51, 53, 54, 56, 59, 68, 77

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2023, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104