banner6

Kıbrıs Gazetesi Günün Manşetleri

banner37

25 Ocak 2023 Çarşamba

Kıbrıs Gazetesi Günün Manşetleri
banner99

İskele bölgesindeki daire tapu devirleri veya satış sözleşmelerinde belediyeye harç ödenecek , bu harçlar bir fonda toplanacak ve bölge için kanalizasyon şebekesi oluşturulacak

İskele çareyi “müşteride” buldu

Hane başı yaklaşık bin sterlin ödenecek… İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, vatandaşların kanalizasyon yapım ücreti için belediyeye harç ödemesi gerekeceğini söyleyerek İskele’nin kanalizasyon alt yapısının tamamlanması için ihtiyaç duyulan paranın ortalama 20 milyon sterlin olduğunu ifade etti. Sadıkoğlu, harç tutarının metrekareye göre belirleneceğini bu bağlamda hane başı yaklaşık bin sterlin ödeneceğini açıkladı.

“Bölgede ekonomik faaliyet var”… Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, inşaat yapıldığı gibi alt yapısından da sorumlu olunduğunu söyleyerek “Bu pahallılık getirecek bir şey değil. O bölgede ekonomik faaliyet vardır, konutlar yapılıyor satılıyor, talep de var, alt yapı ihtiyacını da biz yapacağız” dedi.

**

Özbekistan’da yapılan EİT Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılan Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, TC Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile görüştü, toplantıda konuştu:

Yeni yoldan dönüş yok

**

Cumhurbaşkanı Tatar, Bakanlar Kurulu toplantısına Başkanlık etti ve ardından KIBRIS’ın sorularını yanıtladı:

KKTC’yi ileri taşıyacağız

“Anastasiadis’le bir araya gelebilirim”… Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Bilindiği üzere yakında Rum Yönetimi Başkanı Sayın Nikos Anastasiadis’le bir araya gelmem söz konusu. 5 Şubat’ta ise Güney Kıbrıs’ta Başkanlık seçimi yapılacak. Propaganda sürecinde ortaya konulanlar Rum tarafında bizi ümitlendirecek bir gelişme olmayacağını gösteriyor. Hâlâ kendini tüm Kıbrıs’ın hakimi olarak gören, bunun gerçekleştirme hayali kuran bir zihniyetle karşı karşıyayız” şeklinde konuştu.

“Hükümet yapılmayanları yapıyor”… Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye’den büyük ilgi ve destek gördüklerini belirtti; “Hükümet yapılmayanları yapmakta, reformcu bir yol izlemekte kararlı görünüyor; özel sektörümüz destek görmesi önünün açılması halinde atılım yapmak niyetinde. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti devlet yönetimi olarak Anavatan Türkiye ile iş birliği yaparak, eksiklikleri, aksaklıkları gidererek, gereken yasaları çıkararak, özel sektörün önünü açarak, ülkeyi ileriye taşıyacağız. Yapacak çok şey var ve yapacağız” ifadelerini kullandı.

**

Hükümet ile Ekonomik Örgütler Platformu arasında sınır kapılarındaki iyileştirme için yapılan protokol hayat bulamadı ancak örgütler katkı koymaya hazır:

Kapılarda iyileştirme şart

**

KTV’ye konuk olan UBP Milletvekili Dinçyürek “Elektrikte bugünkü sistem sürdürülebilir değil, şapkayı çıkarıp masanın önüne koyacağız” dedi ve ekledi:

Çıkış yolu enterkonnektedir

**

Aile fertlerinin sağlık sorunları nedeniyle parti başkanlığı görevini bırakmak isteyen CTP Genel Başkanı’nı ilçe başkanları görevde kalmaya ikna etti:

Erhürman istifadan döndü

**

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, bazı ecza depolarının ülkeye ilaç getirebileceği yönünde onay aldığını açıkladı:

Türkiye’de olan ilaçlar KKTC’ye de gelecek

**

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı, 2022 Yılı Doğrudan Gelir Desteği ödemelerinin yapıldığını duyurdu

69 milyon TL bankaya yattı

**

Beyarmudu polisi, Ekim 2022’den beri Pile’ye insan kaçırmaktan aradığı A.A.’yı sonunda buldu

Somalili insan kaçakçısı yakalandı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104