banner6

Kıbrıs Gazetesi Günün Manşetleri

banner37

Kıbrıs Gazetesi Günün Manşetleri
banner90
banner99

KIBRIS Sanayi bölgeleri dosyası - 9

Sanayi Odası Asbaşkanı Ersözlü, sanayi bölgelerinin tüm şehircilik gereksinimleri ve altyapıları planlanarak yeni yerleşim ve cazibe merkezleri haline getirilebileceğini söyledi:

Yeni sanayi bölgeleri yapılmalı

“Birikmiş sorunlar var”… Sanayi Odası Asbaşkanı Mustafa Ersözlü, faaliyette olan neredeyse tüm sanayi bölgelerinin altyapı sorunları olduğunu ifade ederek, sanayi bölgelerine ticari faaliyetler için gelen ziyaretçilerin veya sevkiyat araçlarının park sorunları yaşadığı gibi, kaldırım işgalleri, binalara yapılan müdahaleler, çöp ve benzeri atıkların yeteri kadar toplanamaması, yolların bozuk olması gibi yıllarca birikmiş ve kronikleşmiş sorunlar olduğunu vurguladı.

**

“Önce çocuklarımızın can güvenliği” diyen vatandaşlar, okulların tadilatları veya yeni okullar yapılıncaya kadar öğrencilerin sağlam okullarda dönüşümlü eğitim görmesi gerektiği görüşünde birleşiyor

İkinci eğitime destek

“Biran önce ikinci eğitime geçilmeli”… Sağlam okullarda ikinci eğitime geçilmesi fikrine vatandaşlar tam destek verdi. “Çocukların güvenliği ve sağlığı açısından daha doğru bir karar olacak” diyen vatandaşlar, okullardaki binaların sağlamlığının projelendirilmesini toplum adına umut verici bir adım olarak nitelendirdi. Biran önce ikinci eğitime geçilmesini isteyen vatandaşlar, yeni okul yapma veya mevcutlarının tamiri konusunda katkı koymaya hazır olduklarını söyledi.

**

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Adıyaman’da 35 Kıbrıslı Türk’ün hayatını kaybettiği İsias Otel ile ilgili 3 kişinin tutuklu olduğunu yineledi:

İhmali olanların kimliğine bakılmayacak

**

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Cumhurbaşkanı Tatar, Ankara’daki TDT zirve toplantısında birer konuşma yaptı. Erdoğan, KKTC’nin toplantıya katılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve vurguladı:

Tanınma mücadelesini sürdüreceğiz

** Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TDT olarak, Kıbrıs Türk halkına güçlü ve kararlı desteği somutlaştırdıklarını belirterek, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tanınması ve Kıbrıs Türkü kardeşlerimizin maruz kaldığı kısıtlamaların kaldırılması için verdiğimiz mücadeleyi sürdüreceğiz” dedi.

** “Birliğimiz gücümüzdür” temasıyla yapılan zirvenin anlamlı ve zamanlı olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “KKTC’nin uluslararası alanda hak ettiği statüyü elde etme mücadelesine destek talebinde bulundu.”

** Zirveyle ilgili basın açıklaması yapan Başbakan Ünal Üstel, “Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı KKTC’yi tanıyın çağrısını yineliyor, bu çağrının Türk Dünyası başta olmak üzere tüm dünyada hak ettiği karşılığı bulmasını temenni ediyorum” dedi.

** Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kıbrıs Türk halkının egemen eşitliğinin, haklarının ve eşit uluslararası statüsünün tescil edilmesinin, KKTC’nin maruz kaldığı izolasyonların kaldırılmasının TDT devletlerinin ortak gailesi olması gerektiğini söyledi.

**

KKTC’nin de katıldığı, Türkiye’nin ev sahipliğinde Ankara’da gerçekleşen TDT Dışişleri Bakanları Konseyi Toplantısı ve TDT Olağanüstü Zirvesi’ni KIBRIS Medya Grubu adım adım takip etti

TDT zirvesinden notlar

**

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, beraberindeki bir heyetle KKTC’ye geldi ve Adıyaman İsias Otel’de hayatını kaybedenlerin aileleriyle görüştü

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Melekler Takımı’ ziyareti

**

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi:

Yaşanan acıları istismar edip,

işin içine siyaset karıştırıyor

**

CTP Lefkoşa İlçesi 40. Olağanüstü Kongresi önceki akşam gerçekleştirildi

Milletvekili Devrim Barçın, CTP Lefkoşa İlçe Başkanı seçildi

**

Süper Loto çekildi: 4, 5, 23, 26, 40, 56

**

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104