'KIBRIS gazetesini uzun zamandır takip ediyorum'

banner37

 “İnsan Hakları Gazeteciliği” kitabının yazarı Dr. İbrahim Seaga Shaw KIBRIS Medya Grubu’nu ziyaret ederek KIBRIS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ali Baturay ile görüştü:

'KIBRIS gazetesini uzun zamandır takip ediyorum'
banner90

Gazetecilere ve iletişim fakültelerindeki akademisyenlere yönelik iki toplumlu “Barış ve İnsan Hakları Gazeteciliği” konulu atölye çalışması düzenlemek için Kıbrıs’a gelen Dr. İbrahim Seaga Shaw, KIBRIS Medya Grubu’nu da ziyaret ederek, KIBRIS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ali Baturay ile görüştü.

Ziyarette konuşan Sierra Leone asıllı, Northumbria Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. İbrahim Seaga Shaw, danışmanlığını yaptığı Vasvi Çiftçioğlu’nun çalışması dolayısıyla KIBRIS Gazetesi’ne aşina olduğunu ifade ederek, uzun zamandır yazılarını takip ederek, analizler gerçekleştirdiği KIBRIS Gazetesi’ni ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

banner9
Shaw Kıbrıs’taki gazetecilerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu, akademisyen olmadan önce gazetecilik geçmişi olduğunu kaydederek, insan hakları gazeteciliği ve barış gazeteciliğine olan ilgisi hakkında Ali Baturay’a bilgi vererek görüş alışverişinde bulundu.

Shaw’a ziyaretinde gazeteci Vasvi Çiftçioğlu ile Basın Emekçileri Sendikası Başkanı Ali Kişmir eşlik etti.

Etkinlik bugün de devam edecek

Gazeteci Vasvi Çiftçioğlu’nun girişimleriyle, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Sivil Büyü Programı’nın desteğiyle yürütülen ve Basın-Sen iş birliğiyle gerçekleştirilen etkinlik, Lefkoşa’da ara bölgedeki Dayanışma Evi/Home for Cooperation’da bugün de devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner96

banner108