Kıbrıs Medya Grubu, Lefkoşa Lions ve Alsancak Belediyesi elele doğayı korumaya devam ediyor

banner37

Kıbrıs Medya Grubu, Lefkoşa Lions ve Alsancak Belediyesi elele doğayı korumaya devam ediyor
banner8

Alsancak Milli Parkında bulunan ormanlık alana kuş türlerinin korunabilmesi için Kıbrıs Medya Grubu, Alsancak Belediyesi, Lefkoşa Merkez Lions ve Orman Dairesi işbirliğinde başlatılan proje kapsamında sevindirici gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta düzenlenen basın toplantısıyla tanıtılan projenin ardından Kıbrıs Medya Grubu örnek bir davranışa daha imza attı. Kıbrıs Medya Grubu adına hazırlanan 3 kuş yuvası, ağaçlara monte edildi. Böylelikle doğada yaşayan kuşlar yeni yuvalarında korunaklı bir şekilde yaşamlarını sürdürebilecekler.

Kıbrıs Medya Grubu Kurucu Başkan Yardımcısı Nur Nadir’in katkılarıyla doğal yaşamın korunması için önem teşkil eden projede Kıbrıs Medya Grubu bir kez daha örnek oldu.

banner134

PROJENİN DETAYLARI:

Alsancak Milli Parkında bulunan ormanlık alana kuş türlerinin korunabilmesi için yuvalar yerleştiriliyor. Bu yuvalar kişilerin doğal yaşama olan bakış açılarını da ön plana çıkarıyor. Özel günlerde sevdiğiniz kişilere hediye alırken bu kuş yuvalarını da belirli bir ücret karşılığında satın alabileceksiniz. Yuvaların üzerine isminiz yazılacak. Böylelikle hem sevdiğiniz kişilere anlamlı bir hediye alıp ismini doğada yaşatacaksınız hem de kuşların sıcak havalar ile soğuk kış günlerini daha korunaklı geçirebilmeleri için kuşlara destek olup ekosistem oluşturulmasına katkı sağlayacaksınız. Kuş yuvası projesinde yer almak için Alsancak Belediyesine veya Alsancak Milli Park’a kayıt yaptırabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2021, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88