banner6

Kıbrıs politikasında değişiklik olacağını düşünmüyorum

banner37

ABD’nin Lefkoşa Büyükelçisi Kathleen Doherty, ABD başkanlık seçim sonuçlarını Kıbrıs açısından değerlendirdi:

Kıbrıs politikasında değişiklik olacağını düşünmüyorum
banner99

İsmail VOLKAN

ABD’nin Lefkoşa Büyükelçisi Kathleen Doherty, Güney Kıbrıs’taki büyükelçilik binasında ABD Başkanlık seçimlerine ilişkin basına değerlendirmelerde bulundu.

Seçmenlerin hedefleri ve beklentileri doğrultusunda oy verdiğine dikkat çeken Doherty, yeni seçilen başkanın ve ABD’nin Kıbrıs politikası ve Kıbrıs sorunuyla ilgili görüşünde değişiklik olacağını düşünmediğini söyledi.

Kathleen Doherty, kesin seçim sonuçları açıklanmadan önce gerçekleşen toplantıda, ülkesinin Kıbrıs sorununa çözüm bulmak için yürütülen müzakerelere desteğinin süreceğini belirtti.

Doherty, önümüzdeki dönem ABD’nin Kıbrıs politikasında belirgin değişiklik olmayacağı görüşünde olduğunu ve bu yönde politik değişimlerin zamanla yaşandığını kaydetti. Trump’ın iş dünyasından geldiği için ekonomik açıdan ABD halkına faydalı olabileceğini işaret eden Dohetry, Avrupa Birliği ve diğer ülkelerle olan ilişkilerinde değişiklik yaşanmayacağını düşündüğünü ifade etti.

“Değişimi hep birlikte göreceğiz” diyen Doherty, ABD ve izlenecek politikalar konusundaki gelişmelerin önümüzdeki günlerde görüleceğini belirtti

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2016, 08:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104