Kıbrıs-Sen’den kınama

banner37

Kıbrıs-Sen’den kınama
banner99

Kıbrıs- Sen, Basın-Sen ve Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’nin Kıbrıs Medya Gurubu Kurucu Başkanı ve Kurucu Başkan Yardımcısı Nur Nadir ve Asil Nadir hakkında yapmış olduğu açıklamalara yazılı olarak cevap verdi. Kıbrıs-Sen ayrıca, yapılan açıklamaları kınadığını ve hukuki yollarla hak arayışına gidileceğini açıkladı.

Açıklamada “Kıbrıs-Sen olarak Basın-Sen ve Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’nin Kıbrıs Medya Gurubu Kurucu Başkanı ve Kurucu Başkan Yardımcısı Nur Nadir ve Asil Nadir hakkında yapmış olduğu hakaret dolu basın açıklamalarını kınadığımızı kamuoyu ile paylaşmayı bir borç biliriz” ifadelerine yer verildi.

banner134
Öte yandan ülkemizde başlayan aşı çalışmaları kapsamında öncelik sıralamasında yer alan gazetecilerin aşılanmasıyla ilgili Kıbrıs Medya Grubu çalışanlarının bahse konu sendika nedeniyle henüz aşılanamadığı da vurgulandı. Kıbrıs- Sen, Sağlık Bakanlığı’na yanıltıcı bilgi verilmesi nedeniyle ülkenin en büyük basın kuruluşu olan Kıbrıs Medya Grubu’nda çalışan gazeteci ve çalışanların halen aşılanamadığını dile getirdi ve “Basın mensuplarının aşılanma hakları ellerinden alınmıştır” dedi.

Tüm bu yaşananlar göz önünde bulundurulduğunda söz konusu birlik ve sendikanın ahlaki değerlerden bahseden açıklamalar yapmasını talihsizlik olarak yorumlayan Kıbrıs- Sen, konuyu yargıya taşıyacağını kaydetti. Sendika açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Sendikal haklarımızın bize verdiği yetki ve yüce yargımızın aydınlattığı yolda hareket edeceğimizi bildirir, bundan sonraki mücadelemizi hukuk yolu ile vereceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75