banner6

'Kıbrıs, tüm Kıbrıslıların vatanıdır'

banner37

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP Yeni Güçler) Kıbrıs’ın tüm Kıbrıslıların vatanı olduğunu belirterek, ”Rum hükümeti buna uygun politikalar üretmelidir” dedi.

'Kıbrıs, tüm Kıbrıslıların vatanıdır'
banner8

TKP Yeni Güçler Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Davulcu yaptığı yazılı açıklamada, Kıbrıs’ta yapılacak her seçim öncesinde şovenizmin tırmandırıldığını, Larnaka Havalimanı’nda turistlerin ülkeye sokulmayıp geri çevrilmesinin de bu gayretkeşliğin bir sonucu olduğunu kaydetti.

Davulcu,  Kuzey Kıbrıs’ta bir otelde konaklamak üzere  rezervasyon yapan 29 İsrail vatandaşının  geri gönderilmesinin normal akılla hiçbir izahı olmadığını belirtti.

Davulcu, “Kıbrıs, üzerinde yaşayan tüm Kıbrıslıların ortak vatanıdır. Bu gerçekten uzaklaşan her uygulama Kıbrıslıların bütününe zarar vermektedir.Kıbrıs’ta barış ve huzur içinde bir yaşam kurmak isteyen herkes, gerçeklere göre tavır ve tutum belirleyip buna uygun davranmalıdır” ifadelerini kullandı.

banner134

Davulcu, İsrail vatandaşı turistlerden özür dilenip yeniden Kıbrıs’a davet edilmesinin de bir insani zorunluluk olması yanı sıra, Kıbrıs’ın geleceği için yapıcı bir tutum olacağını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2017, 15:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88