banner6

Kıbrıs Türk Emekli Subaylar Derneği : “şehitler ve gazilerin onurlu mücadelesi asla unutulamaz”

banner37

Kıbrıs Türk Emekli Subaylar Derneği : “şehitler ve gazilerin onurlu mücadelesi asla unutulamaz”
banner151

Kıbrıs Türk Emekli Subaylar Dernek Başkanı Kazım And, “Şehitler ve gazilerin onurlu mücadelesi asla unutulamaz.” ifadelerini kullandı.

Kıbrıs Türk Emekli Subaylar Dernek Başkanı Kazım And yaptığı yazılı açıklamada, Kıbrıs Türk halkının adadaki varlığı ve mukaddesatı için şehitler ve gaziler vererek yaptığı onurlu mücadelesinin asla unutulmaması gerektiği kaydedildi.

“Şanlı tarihimizin çarpıtılmadan yeni nesillere aktarılmasına, geleceği kurabilmenin ancak geçmişin acılarından dersler çıkarmak bilincine sahip olmakla mümkün olduğuna inanmaktayız.” ifadelerini kullanan And, Kıbrıs’ta asırlardır var olan Türk’ün varlığını İngiltere’nin adayı ilhakıyla birlikte sonlandırarak büyük hayallerini gerçekleştirmek isteyen Rumların her fırsatı değerlendirdiğini kaydetti.

Rumların ilk önceleri İngilizleri Kıbrıs’tan kovacaklarını, daha sonra da Türk ulusunun Kıbrıs’ta bir uzantısı olan Kıbrıslı Türkleri yok edeceklerini de ifade etmekten de geri kalmadıklarını dile getiren And sözlerine söyle tamamladı:

“Şanlı tarihimizin çarpıtılmadan yeni nesillere aktarılmasına, geleceği kurabilmenin ancak geçmişin acılarından dersler çıkarmak bilincine sahip olmakla mümkün olduğuna inanmaktayız.

Bu anlamlı hafta vesilesiyle bugünkü özgürlük ve güven ortamında yaşamamız için canlarını hiçe sayan şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet ve minnetle anar, kahraman gazilerimize uzun ömürler dileriz, ruhunuz şad olsun.”

kuzey kıbrıs gayrimenkul değerleme uzmanları birliği kuruldu

Kuzey Kıbrıs Gayrimenkul Değerleme Uzmanları Birliği’nin (KKGDUB) kurulduğu belirtildi.

Birlik Yönetim Kurulu adına Kutay Ramiz tarafından yapılan yazılı açıklamada, Lefkoşa Kaymakamlığında tescil edilen ve dernek olarak Kaymakamlık siciline kaydedilen “Kuzey Kıbrıs Gayrimenkul Değerleme Uzmanları Birliği” derneğinin kurulduğu belirtildi.

Birliğin 18 Aralık Cumartesi günü yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında Başkanlığına Kutay Ramiz, Asbaşkanlığa Burcu Ergin, Yazmanlığa Gizlem Sakallı Öke ve Saymanlığa ise Çağla Sönmezler Kurucuoğlu ile Mustafa Süzal seçildi.

Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, Birliğin öncelikli hedefinin; Kuzey Kıbrıs’ta gayrimenkul değerleme konularında uluslararası standartlarca kabul görmüş yöntem, veri analizi ve piyasa koşullarını temel alan, profesyonel, bağımsız ve tarafsız raporlama yapılması için öncü olmak, mesleği yayıp bu alanda profesyonel olarak hizmet verilmesine teşvik etmek ve meslek hakkında farkındalık yaratmak olduğu belirtildi.

Kuzey Kıbrıs’ta gayrimenkul değerleme standartlarının oluşturulmasına katkı koyulması, gayrimenkul değerleme raporlarının asgari içeriklerinin ve standartlarının belirlenmesi de Birliğin hedefleri arasında yer aldı.

Açıklamada, “Gelişen ve değişen ekonomik, politik ve teknolojik koşullar Dünya’yı etkilediği gibi ülkemizi de etkilerken Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı mesleğinin birçok kurum, kuruluş, kişi ve profesyonel tarafından ihtiyaç duyulduğuna” vurgu yapılarak, Birliğin dernek statüsünde kurulumunun gerçekleştirildiği kaydedildi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110