banner6

Kıbrıs Türk Öğretmenler Derneği'nin 15 Kasım mesajı...

banner37

Kıbrıs Türk Öğretmenler Derneği Başkanı Ümit Serdaroğlu, "Kıbrıs Türk ve Rum Devletleri arasında varılacak olan bir anlaşma ile kurulması muhtemel yeni bir ortaklıkta egemenliğimizi, eşitliğimizi ve diğer haklarımızı savunmanın en etkili yolu birlik ve beraberlik içinde tek bir yürek olarak hareket etmemizdir" dedi.

Kıbrıs Türk Öğretmenler Derneği'nin 15 Kasım mesajı...
banner99

Serdaroğlu, 15 Kasım Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kuruluş yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Serdaroğlu mesajında şunlara yer verdi:

"15 Kasım Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kuruluş gününü Kıbrıs Türk halkı olarak büyük bir coşku içinde kutluyoruz. Bugün Kıbrıs Türk halkının insan hak ve özgürlüğünün doğal sonucu olarak kendi kaderini tayin etme hakkını tüm dünyaya ilan ettiği gündür.

Uygar ve ileri dünyada bireylerin sahip olduğu İnsan Hak ve Özgürlükleri yanında toplumların da kendi oluşumlarını tamamlayıp geliştirmek, bağımsızlık ve kendi kaderini kendilerinin sahip çıkma hakkı vardır. Toplumların bu doğal hakkını engellemeye hiçbir yabancı gücün ve hiçbir devletin hak ve yetkisi yoktur. Kıbrıs Türk halkı devlet olmasının koşullarını yerine getirerek kendi devletini 39 yıl önce tüm dünyaya ilan etmiştir.

Kıbrıs Türk halkının kendi cumhuriyetini kurarken ve geliştirirken uygulanmakta olan çağdaş ve demokratik ilkeler yanında vatandaşların sosyal ve ekonomik durumlarını iyileştirecek seviyede olması gerekliliği unutulmamalıdır.

Kıbrıs Türk ve Rum devletleri arasında varılacak olan bir anlaşma ile kurulması muhtemel yeni bir ortaklıkta egemenliğimizi, eşitliğimizi ve diğer haklarımızı savunmanın en etkili yolu birlik ve beraberlik içinde tek bir yürek olarak hareket etmemizdir. 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı tüm Kuzey Kıbrıs Türk halkına kutlu olsun."

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2022, 10:38
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104