Kıbrıs Türk Paramedik Derneği: 112 Ekibimizin darp edilmesini kınıyoruz

banner37

banner87
Kıbrıs Türk Paramedik Derneği: 112 Ekibimizin darp edilmesini kınıyoruz
banner90
banner8

Önceki gün Akdoğan bölgesinde gerçekleşen bir olaya müdahale etmeye giden Akdoğan 112 Ekibimiz hastaya müdahale ettikleri esnada kendini bilmez bir kişi tarafından boğazı sıkılarak darp edilmiştir. Hastane Öncesi Acil Sağlık Hizmetleri çalışanları ölüm ile yaşam arasındaki çizgide hayat kurtarmak uğruna kendi hayatlarını riske atarak, gece gündüz demeden 7 gün 24 saat özverili bir şekilde görev yapmaktadır.

Sağlıkta şiddetin önlenmesi ve Acil Sağlık Hizmetleri çalışanlarının insan yaşamı gibi elzem bir konuda önemli roller oynadıkları gibi bilinçlendirme çalışmaları yaptığımız ve bir hayat kurtarabilmek için bu uğurda sosyal sorumluluk projeleri ürettiğimiz günlerde bu olayın yaşanması bizleri üzmüştür. Bu kişilerin amacı toplumumuz da kendileri gibi bilinçsiz insanlara özgüven aşılamak, olumsuz örnek oluşturmak ve sağlıkta şiddeti arttırmaya yöneliktir.

Tüm 112 personeli, hasta sağlığı ve güvenliğini düşünmekte, mesleğinin gerektirdiği sorumluluğu yerine getirmektedir. Sağlıkta şiddeti engellemek ve caydırıcı cezaların etkinliğini arttırması için çalışmalara devam edeceğimizi kamuoyuna bildirir , olaya sebep olan kişi/kişileri Kıbrıs Türk Paramedikler Derneği olarak kınıyoruz. Kıbrıs Türk Paramedikler Derneği Yönetim Kurulu

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2018, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75