banner6

KIBRIS'a bir ödül daha

banner37

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nü resepsiyonla kutladı. Resepsiyonda Basın Teşvik Ödülleri de sahiplerini buldu

KIBRIS'a bir ödül daha
banner150

banner150 banner150

Mehmet KARA

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği (KTGB), 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nü resepsiyonla kutladı.

Dün akşam saat 19.00’da Bedesten’de yapılan resepsiyonda Basın Teşvik Ödülleri de sahiplerini buldu. Gecede, KIBRIS Gazetesi Yayın Yönetmeni Uğur Kaptanoğlu, ‘Fotoğraf Dalında’ ödüle kayık görüldü.

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Başkanı Sami Özuslu ile Cumhurbaşkanı Vekili Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, birer konuşma yaptı.

Siber: Basın özgürlüğünden taviz vermemeli

Cumhurbaşkanı Vekili Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, basının özgür olmasının ülke demokrasisi açısından çok önemli olduğunu söyledi.

Özgür basının iyi bir denetim organı olduğuna vurgu yapan Siber, “Bugün ülkedeki denetim organlarını düşünürsek, denetimin bağımsız olmasının temiz siyaset ve temiz toplumda ne denli önemli olduğunu biliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Siber, basına düşen en önemli görevlerden birinin özgürlüğünden hiçbir zaman taviz vermemesi olduğunu söyledi.

Özuslu: Kıbrıs Türk basınının 130 yıllık geçmişi var

Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği Başkanı Sami Özuslu, Kıbrıs Türk Basını’nın yaklaşık 130 yıllık bir geçmişi olduğuna vurgu yaparak, “Bugün eğrisiyle doğrusuyla, yanlışıyla, hatalarıyla 17 gazete, 10’na yakın televizyon, onlarca web sitesi ve radyosuyla çok sayıda yayın organı, basını oluşturuyor” dedi.

Özuslu, kamuoyunu doğru bilgilendirmek, demokrasiyi, özgürlüğü hissedebilmek ve insanların bilgi alma ihtiyacını giderebilmek için uğraştıklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2017, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner158

banner34

banner75

banner88

banner104