banner6

“Kıbrıs’ı sana dar edeceğim” dedi, kendisi ülke dışına çıkamayacak

banner37

“Kıbrıs’ı sana dar edeceğim” dedi, kendisi ülke dışına çıkamayacak
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA   

   Lefkoşa’da ayrıldığı kız arkadaşının evinin önüne gidip, “Namussuzsun” diyerek, birlikte çekilen fotoğraflarını sosyal medyada yaymakla tehdit eden ve “Kıbrıs’ı sana dar edeceğim” sözlerini sarf eden B.M., şikayet üzerine tutuklandı ve aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere dün teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   Mahkeme, 5 bin TL nakdi teminata bağladığı zanlı B.M.’nin haftada bir polise ispat-ı vücutta bulunmasına ve yargılanıncaya kadar yurt dışına çıkışının yasaklanmasına emir verdi.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında Savcı Hasan Boşnak, tanık olarak Kadına Karşı Şiddete Müdahale Şubesi’nde görev yapan polis memuru Ayça Soykara’yı dinletti.

   Soykara, zanlının 26.04.2022 tarihinde saat 19.15’te Lefkoşa Küçük Kaymaklı’da bir apartmanın önünde eski kız arkadaşı İ.B. ile ilişkileri döneminde kendisini aldattığını düşündüğü gerekçesi ile adı edilene hitaben “Namussuzsun” demek sureti ile ithale-i lisanda bulunduğunu belirtti.

   Polis memuru Ayça Soykara, zanlı B.M.’nin müştekiye hitaben, “Bekle Kıbrıs’ı sana dar edeceğim. Elimde bir sürü şeyin var. Instagram’da paylaşacağım göreceksin. Bütün Kıbrıs’a yayacağım. Herkes görecek, kork benden” demek sureti ile adı edilenin onuruna zarar getirmekle tehdit ettiğine vurgu yaptı.

   Soykara, meseleyle ilgili olarak bir tanıktan ifade temin edildiğini ve zanlı aleyhinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden derdest emri temin edildiğini belirtti.

   Soykara, zanlıya yasal ihtar tahtında işlemiş olduğu suçlar izah edildiğinde cevaben, “Evet ona namussuzsun dedim, çünkü aldatmıştı beni. Bu yüzden ben de fotoğraflarımızı İnstagram’da paylaşacağımı söyledim” dediğini aktardı.

   Zanlıya ait cep telefonunun emare olarak alındığını belirten Soykara, üniversite öğrencisi olan zanlının davaları görüşülünceye değin uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 5 bin TL nakdi teminat yatırması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110