banner6

Kıbrıs’ın Cevherleri Projesi çekimleri başladı

banner37

Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği (Gikad) Ve Telsim İşbirliğinde Hayat Bulan “Kıbrıs’ın Cevherleri” İsimli Projenin Çekimleri Başladı

Kıbrıs’ın Cevherleri Projesi çekimleri başladı
banner150 banner151 banner143

Proje kapsamındaki ilk çekimler Serdarlı ve Lapta bölgelerinde gerçekleşti. Çekimlerde bölgenin kültürünü yansıtan el işleri ve kültürel yemekler tanıtıldı. Bölge kadınlarının başarı hikayelerini anlattıkları ve bölgenin tarihini aktardıkları, üreten kadınların görünürlüğünü artıracak ve girişimcilik hayalleri kuran kadınlara ilham verecek çok değerli bir çekim gerçekleşti.

KISA FİLMLER HEM YURT İÇİ HEM DE YURT IŞINDA GÖSTERİLECEK

Hazırlanacak kısa filmler sayesinde, kadınların ekonomik ve sosyal açıdan topluma kattıkları resmedilecek, farklı bölgelerin tarihi, kültürü ve doğal güzellikleri sergilenecek ve odak noktası Kuzey Kıbrıs’ın farklı bölgelerinden ilham veren kadınların hikayeleri gerek sosyal medyadan gerekse yurt içi ve yurt dışı etkinliklerinde tanıtılacak.

KANER: KADINLARIN ÜRETTİĞİ ÜRÜNLERİ YAKINDAN GÖRMEK VE ONLARIN ÜRETKENLİĞİNE ŞAHİTLİK ETMEK BİZLERİ ÇOK HEYECANLANDIRDI.”

GİKAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Proje Sorumlusu Didem Kaner, proje kapsamındaki ilk çekimlerin Serdarlı ve Lapta bölgelerinde gerçekleştirilerek, bu bölgelerdeki kadınların ürettiği ürünleri yakından görmek ve onların becerilerine, üretkenliğine ve girişimciliklerine şahitlik etme imkanının GİKAD olarak kendilerini inanılmaz heyecanlandırdığını ve gururlandırdığını ifade etti. Serdarlı bölgesinin sele sepet işleri  ile  Lapta bölgesinin hesap işi ve ahşap oymacılığına hayran  kaldıklarını dile getiren Kaner,  “Projemizin sponsoru  başta Telsim olmak üzere, projemizin bir parçası olan  üreten tüm kadınlarımıza ve çekimlerde desteği olan herkese çok teşekkür ederiz.” dedi.

Yenierenköy’den Meserya’ya, Lefke’den Tatlısu’ya, Lapta’dan İskele’ye, Akova’dan Lefkoşa’ya ve Girne’den Mağusa bölgelerine uzanacak projede, girişimci kadınların hem yurt içinde hem de yurt dışında görünürlülüğü sağlanacak.

Kıbrıs’ın Cevherleri projesi ile, Kıbrıs’ın çeşitli bölgelerinde yaşamlarını sürdüren kadınların, hayatın getirdiği zorluklara ve engellere rağmen başarıyı nasıl yakaladıklarının hikayesini, bölgenin tarihini, kültürünü ve doğal güzelliklerini de yansıtarak, görünürlüklerini artırıp, kadınlara ilham vererek girişimciliğin geliştirilmesi amaçlanıyor.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110