KIBRIS’ın gurur günü

banner37

KIBRIS, 30’uncu yaşını kutladı… KIBRIS Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Asil Nadir, gazetenin ilk kurulduğu günü dün gibi hatırladığını, fedakarlıklarla geçen 30 yılın unutulamayacağını vurguladı

KIBRIS’ın  gurur günü
banner90
banner99

“TÜM ÇALIŞANLARIN ÖZVERİSİNE TEŞEKKÜRLER”… KIBRIS Gazetesi’nin 30’uncu kuruluş yıldönümü dolayısıyla KIBRIS Medya Grubu tesislerinde kokteyl düzenlendi. 30’uncu yıl pastasının kesildiği kutlamada konuşan KIBRIS Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Asil Nadir, fedakarlıklar ve büyük emekler verilerek geçen 30 yılın önemine dikkat çekerek çalışanlarına özverilerinden dolayı teşekkür etti.

   Kıbrıs Türk halkının sesi olmak ve bu sesi dünyaya duyurmak üzere 11 Temmuz 1989’da iş adamı Asil Nadir tarafından kurulan KIBRIS Gazetesi, dün 30’uncu yaşına girdi.

KIBRIS Gazetesi’nin kuruluş yıldönümü dolayısıyla dün KIBRIS Medya Grubu tesislerinde kokteyl düzenlendi. KIBRIS Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Asil Nadir, KIBRIS Medya Grubu Kurucu Başkan Yardımcısı Nur Nadir, KIBRIS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ali Baturay, KIBRIS Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Emin Akkor başta olmak üzere, gazete yöneticileri, çalışanları ve yazarları bu özel günde bir aradaydı.

Nadir: Özverili çalışmalarınıza minnetarım

   Kokteyle konuşma yapan KIBRIS Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Asil Nadir, KIBRIS Gazetesi’nin kuruluşunun 30’uncu yıldönümü ve Basın Günü dolayısıyla sektördeki tüm çalışanları kutladı.

   Nadir, sektöre katkı koyan tüm insanların özverili çalışmalarına teşekkür ederek minnettar olduğunu dile getirdi.

   Asil Nadir, KIBRIS çalışanlarının diğer kuruluşlara göre sayıca daha fazla olduğuna değindi ve bu çoğalmanın onu memnun ettiğinden bahsetti. Nadir, KIBRIS çalışanlarına emekleri için sonsuz teşekkürlerini sundu.

“Tüm durağanlığa rağmen çalışanlar becerikli iş çıkarıyor”

   Sektörde çalışanların geçmişte çok büyük işler başardığına dikkat çeken Nadir, gerek adada gerekse de Türkiye’den destek alındığını belirtti.

banner134
   Ülkenin tüm durağanlığına rağmen, çalışanların becerikli bir iş çıkardığını belirten Asil Nadir, yaratılan tüm sıkıntıların üstesinden gelinebileceğini dile getirdi.

   Ülkede mucizeler yaratan insanların da sıkıntı yaşayabileceğinin altını çizen Nadir, tüm sistemlerin yenilendiğini, değiştirildiğini ve zor endüstri koşulları altında çalışanların fedakarlıklarından destek alarak bunu başardığını ifade etti.

   Yaratılan mevcut müesseseyi en sağlıklı ve en onurlu bir şekilde koruyacağının sözünü veren Nadir, çalışma arkadaşlarının ve kendisinin cömertliğinin dünyaca tanındığına dikkat çekti.

“Otuz yılın nasıl geçtiğine inanamıyorum”

Sektördeki 30 yılın nasıl geçtiğine inanamadığını belirten Asil Nadir, ülkenin yanlış yola girmemesi için çabalayan, gayret gösteren insanların etkinliklerini takdir etti.

   Yayıncılık çizgisinin ileriki dönemlerde daha dinamik olmasını temenni eden Nadir, bu işin tek bir adamla olamayacağını, bunun başarılması adına hep birlikte hareket edilmesi gerektiğini kaydetti.

   Çalışanların yaptığı fedakarlıkların önemine değinen Asil Nadir, fedakarlıkların boşa gitmeyeceğini, düzgün insanlarla yaşanılması halinde ödülün bir şekilde geleceğine dikkat çekti.

   Nadir, sabırlı olup dinamizmini hiç kaybetmeyen insanların bunu başarabileceğini belirtti.

“Telefonları bırakın sevdiklerinizi kucaklayın”

Son zamanlarda yoğun olarak kullandığımız mobil telefonlar hakkında da görüşlerini aktaran Nadir, şu cümleleri aktardı:

   “Mobil telefonla tanışmam, birisi aracılığıyla yaklaşık olarak 1-1 buçuk yıl kadar önce oldu. Bu kadar yıl mobil telefonlardan hep sakındım, sakınmakta da çok haklıydım.

Bizlerin bugünkü durumunu; ‘Hür doğdum, hür yaşarım. Bana kim zincir vuracakmış şaşarım’ sözü çok iyi özetliyor. Maalesef dünya insanları olarak mobil cihazlara esir olduk. Size tavsiyem telefonları biraz bırakın ve sevdiklerinizi kucaklayın. Onlara daha fazla zaman ayırın”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75