KIBRIS'ın gurur günü

KIBRIS Gazetesi’nin 29’uncu kuruluş yıldönümü dolayısıyla KIBRIS Medya Grubu tesislerinde kokteyl düzenlendi. Bu özel günde yakında piyasaya çıkacak olan KIBRIS Ekonomi Gazetesi’nin de ilk baskısı yapıldı

KIBRIS'ın gurur günü

Kıbrıs Türk halkının sesi olmak ve bu sesi dünyaya duyurmak üzere 11 Temmuz 1989’da iş adamı Asil Nadir tarafından kurulan KIBRIS Gazetesi, dün 29’uncu yaşına girdi.

KIBRIS dün çifte gurur yaşadı… KIBRIS dün hem yeni yaşının hem de yakında günlük olarak piyasaya çıkacak olan KIBRIS Ekonomi Gazetesi’nin deneme sayısını basmanın mutluluğunu tattı. KIBRIS Ekonomi’nin ilk baskısına misafirler de tanıklık etti.

KIBRIS gazetesinin yıldönümü dolayısıyla KIBRIS Medya Grubu tesislerinde kokteyl düzenlendi.

KIBRIS Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Asil Nadir, KIBRIS Medya Grubu Kurucu Başkan Yardımcısı Nur Nadir, KIBRIS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ali Baturay, Yazı İşleri Müdürü Emin Akkor başta olmak üzere, gazete yöneticileri, çalışanları, iş insanları ve KIBRIS bayileri bu özel günde hep birlikteydi.

KIBRIS Gazetesi’nin tanıtımı ve Asil Nadir’in halka seslenişinden oluşan slayt gösteriminin sunulduğu kokteylde, 29’uncu yaş pastası da kesildi.

Asil Nadir: Sizleri ve bu vatanı çok seviyorum

Özel günde konuklara seslenen KIBRIS Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Asil Nadir, “Sevgili dostlar, hepiniz hoş geldiniz. Sizlerle olmaktan mutluluk duyuyorum” ifadelerini kullanarak sözlerine başladı.

Nadir, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben de sizler gibi Türkiye ve Kıbrıs aşığıyım. Çocukluğumdan beri inanılmaz güçlüklerle, onurlu yaşamımı devam ettirebileceğim bir vatana sahip olmak için çalıştım. Böyle bir ortamda, bu ideallerimi gerçekleştirmek için ‘Allah’ bana bir şeyler verdi ki, KIBRIS Medya Grubu yaratıldı. Bu, bir işletme değil. Bu, kâr amacı güdülen bir yer değil. Bu kurumun hiçbir mali değeri yoktur. Ama başka bir değeri vardır. Şayet bu kadar zulme uğramış halkın önümüzdeki çok kısa sürede vatan sahibi olup onurlu bir yaşam konusunda katkılarımız olduysa ne mutlu bize.

Tüm çalışma arkadaşlarımın gösterdiği gayreti, inancı daima takdirle karşıladım. Yeni KIBRIS Ekonomi Gazetesi ile değişik gazeteler de yavaş yavaş okuyucularla buluşacak.

Çalışma arkadaşlarıma göstermiş oldukları fedakarlıklardan dolayı teşekkür ediyorum. Sizleri çok seviyorum. Bu vatanı çok seviyorum”.

Nadir, bütün ülkenin huzura kavuşması için inanılmaz yatırımların arifesinde olduklarını da sözlerine ekledi.

Nur Nadir: Bu ailenin bir parçası olmaktan gurur duyuyorum

KIBRIS Medya Grubu Kurucu Başkan Yardımcısı Nur Nadir de, “KIBRIS’ın korucuyu meleği” olarak tanıttığı Asil Nadir başta olmak üzere tüm ekibe ve çalışanlarına teşekkürlerini iletti.

Bu ailenin bir parçası olmaktan büyük gurur duyduğunu belirten Nadir, Kıbrıs aşığı insanlar olarak herkesi çalışmalarından dolayı gönülden tebrik ettiğini söyledi.

Baturay: Halkımıza layık olmaya çalışıyoruz

KIBRIS Medya Grubu Genel Yayın Yönetmeni Ali Baturay ise, bugüne kadar KIBRIS’a hizmet etmiş herkese teşekkürleri sundu. KIBRIS Gazetesi’nin basın dünyasında bir devrim olduğunu ifade eden Baturay, Kıbrıs basın dünyasının KIBRIS Gazetesi’yle evrildiğine ve medyaya yeni soluk getirdiğine dikkat çekti.

Baturay, “KIBRIS Gazetesi 29’uncu yılında da en çok satan gazeteyse ve diğer gazetelerin tüm tirajlarından daha fazla satıyorsa, halkımıza layık olduğumuz ve halkın sorunlarını dile getirdiğimiz içindir” dedi.

Baturay, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün (dün) bir yazı yazdım ve basını lige benzettim. Bizi de Süper Lig’e koydum. Bazı arkadaşlar beni aradı ve ‘bunun içerisinde diğerleri yok mu?’ diye sordu.  Öyle bir şey demek istemedim. KIBRIS Gazetesi, Süper Lig’dedir ve herkes de bunun içerisindedir. KIBRIS Gazetesi’nin farklılığını anlatmak istedim sadece. KIBRIS Gazetesi’ne geldiğimde başka gazetede müdürdüm ve burada muhabir olarak çalışmaya razı oldum. Bugün bunu niçin söyledim, neden yazdım? Bu, genç arkadaşlara bir tavsiye niteliğindeydi. Gazeteciliği gerçekten seviyorsanız, bu işte müdür olmak, muhabir olmak fark etmez. Rahmetle andığımız Mehmet Ali Akpınar’a, ‘Abi, burası Süper Lig’dir. 1. 2. ve 3. liglerde yıldız olacağıma Süper Lig’de yedek oyuncu olurum.  Elbet bir gün, yedeklikten kurtulurum’ dedim. Akpınar’ın bulunduğu yere ulaşmak kolay bir şey değildir. Çok kademeler keşfetmek gerekiyordu. O gün ben müdürüm, muhabirlik yapmam deseydim, bugün bu mevkie gelemeyecektim.

KIBRIS Gazetesi’nde çalışmak gündem olmak demektir, yazdıklarının geniş kitlelere ulaşması demektir, görünür olmak demektir, yazdıklarınızla sorunları çözmek, bir şeyleri değiştirmek demektir. Gazeteciliğin ruhunda ‘yazdıklarının okunması, tartışılması isteği’ vardır.”

KIBRIS Gazetesi’nin 2004’te Annan Planı’na damga vurduğunu belirten Baturay, “KIBRIS Gazetesi’nde çalışıyorsak, bunun kıymetini biliyoruz.  Okurlarımız, bayilerimiz olmazsa, başarılı olamayız. Bu başarılarda başkalarının da rolleri vardır” dedi.

Başarının tek bir kişiye ait olmadığını ekip işi olduğunu vurgulayan Baturay, tüm mesai arkadaşlarına ve bu güzelliğin mimarı olan Asil Nadir’e teşekkür etti. Baturay, Asil Nadir’le tanışmış ve onunla yakın çalışma şansına sahip olmaktan da mutluluk duyduğunu sözlerine ekledi.

Akkor: 200 kişilik bir ekiple 7 gün 24 saat görev yapıyoruz

KIBRIS Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Emin Akkor da, “Sevgili gönül dostlarımız, yol arkadaşlarımız hepimiz hoş geldiniz” diyerek sözlerine başladı.

Yaklaşık 200 kişilik ekiple 7 gün 24 saat, ülkede ve dünyada yaşanan gelişmeleri halkımıza en doğru şekilde, objektif ve etik anlayış çerçevesinde iletmeye çalıştıklarını belirten Akkor, yayın hayatına 29 yıl önce başlayan KIBRIS Gazetesi’ne emek veren çok sayıda kişi olduğunu vurguladı.

Akkor, KIBRIS TV, KIBRIS FM, Cyprus Today, KIBRIS Gazetesi ile internet gazetemiz “kibrisgazetesi.com” ve yayın hayatına yeni başlayacak KIBRIS Ekonomi Gazetesi’yle dünyanın ve ülkenin nabzını tutmaya devam edileceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER