banner6

Kıbrıslı müteahhitlerden Adana hamlesi!

banner37

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Yönetim Kurulu üyeleri ve üye firma yetkilileri, 11. Adana İnşaat Fuarını ziyaret etmek için gittikleri Adana'da çeşitli temaslarda bulundular.

Kıbrıslı müteahhitlerden Adana hamlesi!
banner151

TÜYAP Adana'nın özel davetlisi olarak Adana'ya giden KTİMB yetkilileri, Adana Ticaret Odası, Adana Kamu Müteahhitleri Derneği ve Emlakçılar Odası yetkilileri ile Türkiye vatandaşlarının KKTC'den konut satın alma konusundaki tereddütlerinin aşılmasına yönelik görüşmeler yaptılar.

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Yönetim Kurulu üyeleri ve üye firma yetkilileri, TÜYAP Adana'nın özel davetlisi olarak 11. Adana İnşaat Fuarını ziyaret ettiler. Birlik yetkilileri, 11. Adana İnşaat Fuarını ziyaretin yanı sıra Adana Ticaret Odası, Adana Kamu Müteahhitleri Derneği ve Adana Emlakçılar Odası ile bir dizi görüşmeler gerçekleştirdiler.

Koçanlardaki yanlış algı satışları etkiliyor

KTİMB'nin Adana temasları ile ilgili bilgi veren Birlik Yönetim Kurulu Üyesi Halil Öncülay, bu ziyarette ülkenin esas sıkıntısının ürünlerini pazarlamak değil ülkeyi tanıtmak olduğunu gördüklerini vurguladı.

Adana Ticaret Odası, Adana Kamu Müteahhitleri Derneği ve Emlakçılar Odası yetkilileri ile yaptıkları görüşmelerin tümünde KKTC'nin verdiği koçanlarındaki yanlış algı ve TC vatandaşlarının mülkiyet edinmesi ile ilgili izinlendirme prosedürleri nedeniyle KKTC'den konut alma konusunda tereddütlerin bulunduğunu gödüklerini söyleyen Öncülay sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bizim koçanlarımız KKTC koçanıdır. Gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde bunu kendilerine anlattık, çok da faydalı oldu. Adana'da kurduğumuz temasları hala sürdürüyoruz. Yakın bir zamanda Adana Emlakçılar Odası heyeti ülkemizi ziyaret edecek. Kendilerine Kuzey Kıbrıs'ı gezdirip tanıtmanın yanı sıra KKTC tapuları ile ilgili bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirip bu konuları kendilerine detaylı olarak anlatacağız."

Ülkede sıkıntı çıkarmadan yaşayacak ya da tatilini yapacak insanlara ihtiyaç olduğunu anlatan Öncülay, Adana'da bu açıdan büyük bir potansiyel olduğunu ve Adana'daki sektör temsilcilerinin Kuzey Kıbrıs'ı öncelikli hale getirmeleri için gereken çalışmaları yapacaklarını kaydetti.

Kuzey Kıbrıs'ın tanıtımı ile ilgili Türkiye'de daha yoğun çaba sarfedilmesi gerektiğinin ortaya çıktığı ziyaretin sonucunda, KTİMB tarafından Türkiye'deki sektör temsilcilerine yönelik bilgilendirme seminerleri düzenlenmesi için çalışmalar başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2017, 17:16
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110