banner6

Kıbrıslı Rum öğretmenlerden kuzeydeki okullara ziyaret

banner37

Kıbrıslı Rum öğretmenlerin, Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum eğitimcilerden oluşan “Birleşik Kıbrıs Platformu”nun organizasyonu çerçevesinde Kuzey Kıbrıs’ta bazı okulları ziyaret etmesi Güney Kıbrıs basınında da yer aldı.

Kıbrıslı Rum öğretmenlerden kuzeydeki okullara ziyaret
banner151 banner143

Alithia gazetesi ve diğer gazeteler, Kıbrıslı Rum öğretmenlerin, Kuzey’deki Haydarpaşa Ticaret Lisesi ile Şehit Ertuğrul İlkokulu’nu ziyaret etmeleri ve öğretmenlerin ayrıca saat göstergesi yerine küçük bir zeytin dalının bulunduğu ve üzerinde “federasyon saati” yazan tahta saatler hediye etmesi haberine geniş bir şekilde yer verdi.

Haberi “Kıbrıslı Rum Eğitimciler Kıbrıs Türk Okullarında-Onlara Gösterge Yerine Zeytin Dallı Saat Hediye Ettiler” başlığıyla veren gazete her iki taraftaki saat farkının, iki okula yapılan ziyareti de kısıtladığını yazarken, öğrencilerin, ziyaretçilerle fotoğraf çektirdiğine de dikkati çekti.

Habere göre “ilkokul Müdürü Hasan Eren, kalıcı bir çözüm bulunması ve yabancı dinamiklerin müdahalesi olmadan ülkede barış içinde yaşayabilme temennisinde” bulundu.

Haravgi gazetesi aynı haberi manşetten “Federasyon için Saat Çalıyor” başlığıyla duyurdu.

Gazete haberinde, örgütlü OLMEK, POED ve OELTEK gibi eğitim sendikalarının mevcut olmaksızın, bir grup Kıbrıslı Rum eğitimcinin, Kuzey’deki iki okulu ziyaret ettiğini yazdı.

Fileleftheros gazetesi aynı haberi “Zeytin Dallı Bir Saat Hediyesi-Kıbrıslı Rum Eğitimcilerin Kuzey Lefkoşa’daki Okulları Ziyaret Etmesi” şeklinde yansıttı.  

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2016, 11:02
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104