Kıbrıslı Türk çiftçilere sözlü taciz

banner37

KKTC sınırlarının yakınına kadar gelen Kıbrıslı Rum çiftçiler, Kıbrıslı Türk çiftçileri sözlü olarak taciz edince kısa süreli gerginlik yaşandı

banner87
Kıbrıslı Türk  çiftçilere sözlü taciz
banner99

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ni birbirinden ayıran ara bölge sınırlarında, dün, kısa süreli bir gerginlik yaşandı.

Denya köyü yakınlarında, saat 17.30’da iki tarafı birbirinden ayıran yoldan ara bölgeye geçen Kıbrıslı Rum çiftçiler, KKTC sınırlarında faaliyet gösteren Kıbrıslı Türk çiftçileri sözlü olarak taciz etti.

Taciz üzerine kısa süreli gerginlik yaşanırken, olay, bölgeye çağrılan BM Barış Gücü tarafından yatıştırıldı.

BM yetkilileri, KKTC sınırının dibine kadar giden Kıbrıslı Rumları bölgeden uzaklaştırdı.

KIBRIS Gazetesi’nin güvenilir kaynaklardan elde ettiği bilgiye göre, Kıbrıslı Rumlar, sırf gerginlik çıkarmak için her ay söz konusu bölgeye giderek gerginlik yaratıyor.

Öte yandan Rum haber kaynakları ise olayı daha farklı bir şekilde aktardı.

Bazı Rum haber sitelerinde, olayın Kıbrıslı Türk çiftçilerin biçerdöverlerle Kıbrıslı Rum çiftçilere ait tarlara girmesi üzerine yaşandığı iddia edildi.

Ayrıca Türk askerinin iki araçla bölgeye giderek her iki tarafı birbirinden ayıran yolu kestiğini öne süren haber siteleri, BM Barış Gücü’nün olay mahalline giderek ortalığı yatıştırdığını bildirdi.

Bazı bölge sakini Kıbrıslı Rumların ise olayı kişisel sosyal medya hesaplarından yayımlayarak, ‘Türklerin hırsız olduğu ve mallarını çaldığı’ iddia edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96