banner6

Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum müteahhitlerden 'Çözüme destek' mesajı

banner37

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTİMB) ile Güney Kıbrıs'ta faaliyet gösteren Kıbrıs İnşaat Müteahhitleri Birlikleri Federasyonu (OSEOK), yaptıkları ortak açıklamada, Kıbrıs sorununun çözümüne yönelik sürdürülen  müzakereler çerçevesinde, New York’ta gerçekleştirilen 3’lü zirvede gelinen aşamadan duydukları memnuniyeti dile getirerek, toplum  liderlerine destek belirtti. KTİMB ile OSEOK'un ortak açıklaması şöyle:

Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum müteahhitlerden 'Çözüme destek' mesajı
banner151 banner143

"Bizler adamızın kuzeyinde ve güneyinde faaliyet gösteren iki sivil toplum kuruluşu Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (K.T.İ.M.B.) ve Kıbrıs İnşaat Müteahhitleri Birlikleri Federasyonu (OSEOK) olarak, yıllardır sürdürmekte olduğumuz yakın temaslarımız ve iki toplumlu işbirliklerimiz çerçevesinde, adada kalıcı bir çözüm sağlanmasının önemini her zaman vurgulamış bulunmaktayız.

25 Eylül 2016 tarihinde New York’ta gerçekleştirilen 3’lü zirvede gelinen nokta, bizlere çözüme bir adım daha yaklaşmış olmanın sevincini yaşatmıştır.

Bizler Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (K.T.İ.M.B.) ve The Federation of the Building Contractors Associations of Cyprus (O.S.E.O.K.) olarak, gösterdikleri yoğun çabalar neticesinde gelinen bu noktadan ötürü, her iki toplum lideri Sn. Mustafa AKINCI ve Sn. Nikos ANASTASIADIS’e süreç ile ilgili desteklerimizi belirtir, en kısa zamanda adamızda kalıcı bir çözüme ulaşılmasını temenni ederiz."

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2016, 10:39
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104