banner6

Kıbrıslı Türklerin turist taşıması rahatsızlık yaratmıyor

banner37

Bir miktar Kıbrıslı Türk şoförün, Mağusa ve Girne’ye turist taşımak üzere her gün minivan araçlarla Larnaka Havaalanı’na gidip geldiği belirtildi.

Kıbrıslı Türklerin turist taşıması rahatsızlık yaratmıyor
banner151 banner143

Politis gazetesinin konuyla ilgili haberine göre, minivanlar 4 gün içerisinde Larnaka Havaalanı’na turist götürme ve alma amacıyla Metehan sınır kapısından 480 defa giriş çıkış yaptı.

Mimivanlarla her gün yaklaşık 60 defa Larnaka’dan yabancı ziyaretçi alıp KKTC’ye geçtiğini yazan gazete, her aracın, genelde aileler olmak üzere, 3-4 turist taşıdığını iddia etti.

Larnaka Havaalanı’na giden ve KKTC’de kalmayı tercih eden 250-300 civarında yabancı ziyaretçinin söz konusu olduğunu yazan gazete, bunun çok da büyük bir miktar olmadığını belirtti.

Habere göre, merkezleri Larnaka Havaalanı’nda olan turist otobüs şoförleri temsilcisi, KKTC’den şoförlerin, havaalanlarından turist almaya ve KKTC’ye götürmeye hakları olduğu yönünde demeç verdi.

Özellikle KKTC’de kumar oynamak için aileleri ya da arkadaş gruplarıyla gelen İsraillilerin söz konusu olduğunu savunan temsilci, hukuk danışmanlarıyla konuyu araştırdıklarını ve şoförlerin yaptığının yasal olduğu sonucuna vardıklarını belirtti.

KKTC’den geçen şoförlerden dolayı iş kayıpları olsa da bu şoförlerin yaptıklarının yasadışı olmadığını söyleyen temsilci, kendilerinin de haftanın bazı günleri Larnaka Havaalanı’ndan yabancı turistleri, özellikle de İsraillileri KKTC’ye götürdüklerini ifade etti.

Foto: Arşiv

 

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2017, 11:19
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104