banner6

Kıbrıslılar ara bölgeden barış mesajı veriyor

banner37

Kıbrıslı Türkler, Kıbrıslı Rumlar, Maronitler, Ermeniler ve Latinlerin, Lefkoşa ara bölgedeki Taksim Sahası’nda bir müzakerelere destek ve liderleri cesaretlendirmek amacıyla bir araya geldi.  

Kıbrıslılar ara bölgeden barış mesajı veriyor
banner151 banner143

3 bin civarında Kıbrıslı Türk ile Kıbrıslı Rum’u ara bölgede buluşturan etkinliği, Çözüm ve Barış Platformu, İki Toplumlu Barış İnisiyatifi, aralarında CTP, TDP, YKP, BKP ve Güney’den AKEL’in de olduğu yaklaşık 120 siyasi parti, sendika ve örgüt düzenliyor.

“Kıbrıs’ta barış ve yeniden birleşme engellenemez”

Etkinlikte yapılan açıklanmada şu ifadeler kullanıldı:

Bu geceki muazzam etkinlik Kıbrıs'ın kalbindedir. Barış ve yeniden birleşme amacıyla yapılan etkinlikte buradayız. Yurdumuz için kritik olan bu anda, hep birlikte ortak umudumuzu yükseltelim. Kaygısı olan herkesin canlı mevcudiyetini ortaya koyuyoruz. İki lideri, Kıbrıs halkının ümitlerini karşılayacak bir anlaşmayı bulmaya çağırıyoruz. Yurdumuza bölünmeyi getiren şiddeti, milliyetçi patlamaları arkada bırakmanın zamanıdır.

Bu sürecin olumlu şekilde sonuçlanmasını söylemek için buradayız.  Bu gece barış için Türkçe ve Rumca şarkılar söylüyoruz. Bir umut ve barış vizyonu karşılaması ile bir araya geliyoruz. Biz burada oldukça Kıbrıs’ta barış ve yeniden birleşme engellenemez.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2016, 19:58
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104