'Kıbrıs'ta ilk ve tek'

banner37

Kişiye özel diyet ve beslenme programının yanı sıra spor programını fizyoterapist eşliğinde hazırladıklarını belirten Diyetisyen Tünay Tuğcan, merkezde kullandıkları cihazların özelliklerine de dikkat çekti.

'Kıbrıs'ta ilk ve tek'
banner90
banner8

Erol KANLIADA

Diyetisyen Tünay Tuğcan, her bireyin kendine has özellikleri olduğunu ve bu nedenle de kişiye özel diyet ve beslenme programlarının yapılması gerektiğini, spor programının da uzmanlar eşliğinde çıkarılmasının önemli olduğunu belirtti.

Lefkoşa’nın Göçmenköy bölgesinde bulunan kendi adını taşıyan merkezde verdikleri hizmetleri anlatan Diyetisyen Tünay Tuğcan, merkezlerine gelen kişilere göre, her bir bireye farklı olmak üzere kişisel beslenme programı hazırladıklarını, gelen kişiyi ilk olarak Inbody 770 cihazı ile test ettiklerini ve böylece kişinin yağ, protein miktarı ve kas durumu gibi şeyleri hesapladıklarını belirtti.

Bu ölçümler yapıldıktan sonra kişinin kendine özgü sağlık problemi, yaşam tarzı, mesleki durumu ve buna bağlı öğün saatlerinin nasıl olduğunu öğrendiklerini kaydeden Tuğcan, gelen kişiye buna göre spor programını fizyoterapist ile düzenlediklerini vurguladı.

“Kişiye özel olan diyet listesi ve beslenme programı çıkarttıktan sonra o kişiye uygun bir şekilde alete girmesi gereken bölgesel cihazları seçiyoruz” diyen Tuğcan, bütün bunları fizyoterapist ile planlayıp haftanın 2-3 günü kişiye yaptırdıklarını söyledi.

banner134
Tuğcan, “Merkezimizde bulunan aletler ve cihazlar ile verilen hizmetlerimiz KKTC’de bir ilk ve hatta şu an da olmak üzere halen sadece bizde mevcuttur” dedi.

Merkezlerinde Miha Bodytec, Bodyshape, Assault Air Bike, Octane Lateral X, Power Plate, Ozon Sauna ve Andulasyon terapi sistemi ile birlikte bir çok cihazlarının bulunduğunu ifade eden Tuğcan, beslenme ve diyet programı ayarlandıktan sonra kişinin ödem veya toksin sorunu olması halinde o kişiye uygun Andulasyon veya Ozon Sauna ya da Klasik Sauna gibi seanslar uyguladıklarını belirtti.

“Bu işlemi 1 ay boyunca 12 seans uygulandıktan sonra, o kişiye uygun bir diğer farklı bölgesel cihazlar ile uygulama yapıyoruz” diyen Tuğcan, kas güçlendirme programı, yağ yakımına yönelik ve farklı farklı özelliklerde olan cihazlar olduğunu, ihtiyaca göre bunları kullandıklarını vurguladı.

Kendisine gelen kişilere Miha Bodytec cihazını çok fazla kullandıklarını belirten Tuğcan, bu cihazın haftada 2 gün uygulandığında 25 dakikasının 4-6 saatlik spora bedel olduğunu kaydetti.

Vücut geliştirmedeki hareketler, plates, ağırlık ve kardiyo gibi farklı kombinasyonlar da yapıldığını belirten Tuğcan, 25 dakikalık setlerle bunların yapıldığını ve bu sürede yapılan seansların normal spor salonunda yapılan 4-6 saatlik spora bedel olduğunu söyledi.

Özellikle de bu seansların başlangıcından 2 hafta sonra şaşırtıcı ve güzel sonuçlar aldıklarını açıklayan Tuğcan, merkezlerinde yeni hizmet olan detoks diyeti programının da mevcut olduğunu söyledi.

Kişinin sadece diyet programına girdikten sonra spor amaçlı merkezi kullanmadığını, sadece rahatlama amaçlı olarak da merkezi kullanabileceğini belirten Tuğcan, “kişiler rahatlama amaçlı sauna, spa gibi bölümlerimizi kullanabilirler” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2018, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75