Kibrit: Bu kaza değil, cinayettir

banner37

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’nin dayanışma balosu Değirmenlik Dağ Yolu’nda önceki gün meydana gelen feci trafik kazası nedeniyle ileriki bir tarihe ertelendi

Kibrit: Bu kaza değil, cinayettir
banner99

Elmas TOKAY

Dernek başkanı Günay Kibrit 3 kişinin yaşamını kaybettiği, 7 kişinin yaralandığı olayın kaza değil bir cinayet olduğunu söyledi. Kibrit, toplumda yaşayan herkesin bu cinayette az ya da çok, bir sorumluluk sahibi olduğunu ifade etti.

banner134
Girne Vuni Palace Otel’de dün, Dayanışma Balosuyla ilgili olarak düzenlenen basın toplantısında konuşan, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Günay Kibrit, 3 Aralık akşamı gerçekleşecek dayanışma balosunu duyurmak amacıyla planladıklarını ancak, önceki gün yaşanan kazadan sonra, baloyu ileriki bir tarihe erteleme kararı aldıklarını kaydetti. 3 kişinin yaşamını yitirdiği, 7 kişinin ise yaralandığı kazanın tüm ülkeyi yasa boğduğunu dile getiren Kibrit, “bu acılı olayın, bir daha tekrarlanmaması adına sorumluluk sahibi olan tüm insanlara seslenmek istiyorum, bu yollarda kaza dediğimiz, bu şekilde insanlarımızı yitirmemek için, daha kaç İlaydamızı, daha kaç Sudemizi toprağa vereceğiz” diye konuştu.

“Artık bu fidanlara sahip çıkalım, insanlarımızı gencecik yaşta daha gözünü açmadan toprağa vermeyelim. Diğer ülkelerdeki insanlar gibi yaşlanarak ölelim” diyen Kibrit, yetkililere seslenerek, kendilerini çocuklarını kaybeden ailelerin yerine koymalarını istedi.

Yetkililerin, bu gibi acı olayların bir kez daha yaşanmasını beklemeden, gerek yollar, gerek yasa ve kurallarla ilgili gerekli tedbirleri almalarını isteyen Kibrit, kazada yaşamını kaybedenlere rahmet, ailelerine sabır, yaşam mücadelesi veren yaralılara ise, acil şifalar diledi.

VİVA Casino Genel Müdürü Ramazan Kösemehmetoğlu ise kazadan büyük üzüntü duyduğunu belirterek, yaşamını kaybedenlere rahmet, hastanedeki yaralılara acil şifa, ailelere sabır diledi.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2016, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75