banner6

‘Kilit’ soruşturması tamamlandı

banner37

Tasarruflarında 100 gram kokain ve 332 gram Hintkenevirinin yanında bir tabanca ve 50 adet canlı mermi bulunan K.S. teminatla serbest bırakılırken, B.E.’nin suçsuz olduğu belirlendi

‘Kilit’ soruşturması tamamlandı
banner150

banner150

banner99

Özel Haber - Emine UYSAL ÇALUDA  

   Metehan Sınır Kapısı’ndan ülkeye giriş yaparken tasarruflarında 100 gram kokain, birinin evinde ise 332 gram Hintkeneviri, 629 miligram MDMA türü uyuşturucu maddelerin yanında Glock marka tabanca ile 50 adet canlı mermi bulunan zanlı K.S. teminat duruşmasına çıkarılırken, B.E.’nin suçsuz olduğu belirlendi.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde ithal, tasarrufu ve verme”, “Kanunsuz ateşli silah ithal ve tasarrufu” suçuyla tutuklanan zanlı K.S. dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak,   tanık olarak polis memuru İbrahim Atabek’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Atabek, 16.01.2023 tarihinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi tarafından düzenlenen Kilit Operasyonu’nda Güney Kıbrıs’tan gelip Metehan Kara Sınır Kapısı’ndan MY 551 plakalı araçla giriş yapan K.S. ile araçta yolcu olarak bulunan zanlı B.E.’nin tasarrufunda 100 gram kokain türü uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.

“Evinde tabanca, mermi ve uyuşturucu bulundu”

   Polis memuru İbrahim Atabek, zanlı K.S.’nin ikametgahında mahkeme emriyle yapılan aramada Glock Marka tabanca, 50 adet canlı mermi, toplam 332 gram ağırlığında Hintkeneviri, 629 miligram MDMA türü uyuşturucu madde ile 50 adet boş küçük çıt çıtlı poşet, öğütücü ve hassas terazinin bulunarak emare alındığına dikkat çekti.

   Atabek, zanlı K.S.’nin Aralık 2022’de Güney Kıbrıs’ta aranan bir şahıstan hem konu uyuşturucu maddeleri hem de tabanca ve canlı mermileri alarak ithal ettiğinin tespit edildiğini anlattı.

   Soruşturmanın tamamlandığına vurgu yapan Atabek, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 35 bin TL nakdi teminat yatırmaları, KKTC vatandaşı muteber üç kefilin 200 biner TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104