Kim dur diyecek?

banner37

Gazimağusa-Lefkoşa anayolunda, seyreden Van aracın kasasında kapısı açık ve hiçbir tedbir almadan seyahat eden iki kişinin rahatlığı tepki çekti:

Kim dur diyecek?
banner90
banner8

Mustafa ÖZYAĞCI

Gazimağusa-Lefkoşa anayolunda, 15 Kasım Perşembe günü öğle saatlerinde Haspolat mevkiinde seyreden MK 738 plakalı Van araçta taşınan tesisat malzemelerinin arasında yolculuk eden iki kişi dikkat çekti.

Anayolda süratli bir şekilde seyreden ve hem kasası hem de kapısı açık olan aracın kasasında rahat bir şekilde oturan iki kişi, tehlikeye rağmen hiçbir şey olmamış gibi, canlarını hiçe sayarak yolculuk etti.

KIBRIS objektiflerine takılan bu kareler, insan hayatının ne kadar ucuz olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

banner134
Kasası ve kapısı açık olan aracın içerisindeki demir malzemelerin arasında hiçbir emniyet tedbiri olmadan oturan ve rahat tavırlar sergileyen iki yolcu, hiçbir şey olmamış gibi, birbirleriyle sohbet edip gülerek yolculuk etmeye devam etti.

Ülkemizde son yıllarda yolcu taşımaya elverişli olmayan taşıtlarla yoğun bir biçimde yolcu taşımacılığı yapılmaya başlandı.

Özellikle inşaat sektöründe işçiler, iş araçlarının arkasında can güvenlikleri olmadan taşınmaya devam ediliyor.

Yapılan tüm uyarı ve haberlere rağmen hiçbir şekilde ders almayan sorumsuz sürücüler, insan hayatını hiçe sayıp, aynı şekilde taşımacılık yapmaya devam ediyor.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75