banner6

Kimin dağıttığı bilinmiyor

banner37

Kamuoyunda “Adnan Hoca” diye bilinen ve ‘kediciklerim’ dediği kadın müritleriyle yaptığı televizyon programlarıyla dikkat çeken Türk Cemaat Lideri Adnan Oktar'a ait binlerce kitap, KKTC’nin dört bir yanına dağıtıldı

Kimin dağıttığı bilinmiyor
banner99

Ceren ÖZBİL

Kamuoyunda “Adnan Hoca” diye bilinen ve ‘kediciklerim’ dediği kadın müritleriyle yaptığı televizyon programlarıyla dikkat çeken Türk Cemaat Lideri Adnan Oktar’a ait binlerce kitap, bir gün içinde KKTC’nin dört bir yanına dağıtıldı. Çoğunluğu İslami ağırlıklı olan kitaplar, kiralanan gençler tarafından aynı anda özellikle Girne ve Lefkoşa’da evlerin kapılarına, arabaların üzerine bırakıldı, sokaklarda, kavşaklarda veya işyerlerine girilerek vatandaşlara elden teslim edildi.

Birçok vatandaş  “Bu kitapları neden dağıtıyorsunuz?”, “Bu kitapların içeriği ne?” sordukları sorulara, gençlerden “Kitapların içeriğini ya da kime ait olduğunu bilmiyoruz. Biz sadece dağıtıyoruz” yanıtını aldı.

Evlerinin önünde ve arabalarının üzerinde Adnan Oktar'a ait kitaplarla karşılaşan birçok vatandaş tepkisini sanal alemden gösterdi.

Bazıları tepkilerini yazıya dökerek anlatmayı tercih ederken, bazıları ise kitapları çöpe atıp, çöpte fotoğrafını çekerek sosyal medya hesaplarında paylaştı.

“Broşür bile dağıtıldığında izin alınmalı”

Lefkoşa Kaymakamı İbrahim Basri, kitap dağıtımıyla ilgili kaymakamlıktan herhangi bir izin talebinde bulunulmadığını açıkladı.

Basri, konuyla ilgili kaymakamlığa herhangi bir şikayet ulaşmadığını belirtti ve şu şekilde konuştu:

“Normalde restoranlar bile broşür dağıtırken izin alması gerekir. Ancak ne yazık ki bu kurala uyulmuyor. Bu

kitaplarla da ilgili henüz kaymakamlığa ulaşan bir şikayet yok. Benim evime de aynı kitaptan bırakıldı. Ancak kimin bıraktığını görmedim. Büyük bir ihtimalle kitapların burada basılarak dağıtıldığından şüpheleniyorum. Çünkü bu kadar kitabın yurt dışından getirilerek dağıtılması çok zor.”

Adnan Oktar kimdir?

banner134

Adnan Oktar, Türk Cemaat Lideri, araştırmacı ve yazardır. Kamuoyunda kendisinin, zaman zaman Adnan Hoca olarak da anıldığı olmuştur.

Cemaatiyle birlikte hazırladığı kitaplarda kullandığı mahlas Harun Yahya'dır. Taraftarları arasında Ahmet ismini de kullanmıştır.

Cemaati ile birlikte Ateizm, Darwinizm ve Siyonizm karşıtı görüşlerini savunduğu kitaplar ve belgeseller hazırlamıştır.

Kurucusu olduğu Bilim Araştırma Vakfı (BAV), kendi sitesinde amacının "Dünya çapında barış, huzur ve sevgi ortamı oluşturmak" olduğunu ifade etmiştir. Milli Gazete ve Akit Gazetesi'nde bir dönem yazıları yayımlanmıştır.

BAV'ın, evrim karşıtı olduğu ve yaratılışçılığı savunduğu ve bu duruşu yaygınlaştırmak için konferanslar düzenlediği bilinmektedir.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2017, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104