Kimlikteki isim de sahte

banner37

Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye başkasına ait kimlik kartı ve Almanya pasaportu ile geçiş yapıp, Ercan Havalimanı’ndan çıkış yapmak isterken yakalanan Ganalı zanlı D.Y., 8 gün daha tutuklu kalacak

Kimlikteki isim de sahte
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Başkasına ait Almanya pasaportu ve kimlik kartı ile Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye geçen ve aynı pasaportla Ercan Havalimanı’ndan çıkış yapmak isterken yakalanan Ganalı zanlı D.Y.’nin tutukluluk süresi 8 gün daha uzatıldı.

Polis, kimlikte adı geçen isimde bir şahsın olmadığını tespit ettiklerini mahkemeye aktardı.

“Başkasının kimliğine bürünme” ve “Sahte beyanla kayıt temini” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı D.Y., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134

Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fatma Damdelen tanık olarak, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Hüseyin Oran’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Oran, 23.08.2021 tarihinde saat 17.30 raddelerinde Lefkoşa’da Metehan Kara Giriş Kapısı’na gelen Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nde sakin D.Y.’nin (E-30) Almanya’ya gitmek amacı ile daha önceden GKRY’den temin etmiş olduğu İbrahim Cisse adına ısdar olunan L7VJ66MMZ no’lu Almanya kimlik kartını görevli muhaceret polisine ibraz edip, kimlik kartında adı geçen şahsın kimliğine bürünerek, KKTC’ye giriş yaptığını belirtti.

Polis memuru Hüseyin Oran, zanlının aynı kimlik kartı ile saat 22.00 raddelerinde Ercan Havalimanı’ndan yurtdışına çıkış yapmak isterken, suçüstü hali gereği tespit edilip tutuklandığını kaydetti.
Oran, söz konusu Almanya kimlik kartının emare olarak zapt edildiğini ve pasaportun sahibinin arandığını belirtti.

Soruşturmanın devam ettiğini söyleyen Oran, zanlının 8 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Hazal Hacımulla, istenen talebi onayladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75