“Kimseye uyuşturucu vermedim, sadece birlikte uyuşturucu içtik”

banner37

Volkan Taçkın’a aracında bulunan uyuşturucuyu verdiği suçlamasıyla aranan Yusuf Bayraktar yakalandı

“Kimseye uyuşturucu vermedim, sadece birlikte uyuşturucu içtik”
banner99

Alsancak’ta 5 Mart tarihinde tasarrufunda uyuşturucu madde bulunarak tutuklanan ve hakkında 3 gün tutukluluk süresi alınan zanlı Volkan Taçkın’a uyuşturucu verdiği gerekçesi ile aranan ve önceki gün yakalanan zanlı Yusuf Bayraktar, dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.


Girne Kaza Mahkemesi’nde meselenin olgularını aktaran polis memuru Adem Özberek, huzurda bulunan zanlı Yusuf Bayraktar’ın 5 Mart tarihinde aracında yarım gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve 2 adet ucu yanık sigara uyuşturucu bulunan zanlı Volkan Taçkın’a söz konusu maddeleri verdiği gerekçesi ile tutuklandığını mahkemeye aktardı.


Özberek, zanlı Bayraktar’ın Lapta’daki ikametgâhında yapılan aramada ise yaklaşık 5 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare olarak alındığını söyledi.


banner134
Özberek, zanlının gönüllü ifade verdiğini, vermiş olduğu ifadesinin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini, ayrıca bulunan maddenin tahlile gönderileceğini belirterek, ilk etapta 2 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Mahkemede söz alan zanlı Bayraktar ise, kimseye uyuşturucu vermediğini sadece birlikte uyuşturucu içtiklerini söyledi.


Huzurundaki şahadet ve beyanı değerlendiren Yargıç Murat Soytaç, zanlının soruşturma maksatlı olarak 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. (KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75