banner6

Kiprianu: İstihbarat Teşkilatı beni takip ediyor

banner37

AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu ile Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis arasında, dün, Ulusal Konsey toplantısı sırasında, Crans-Montana’da ne olduğu veya ne olmadığı konusunda anlaşmazlık yaşandığı belirtildi.

Kiprianu: İstihbarat Teşkilatı beni takip ediyor
banner151 banner143

Politis gazetesi “Crans-Montana İçin Kavga-AKEL ve DİSİ Müzakerelerin Yeniden Başlaması Yolunu Gösterdi” başlıklı haberinde, Ulusal Konsey sırasında yaşananlara yer verirken, AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu ile Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis arasında tartışma yaşandığını yazdı.

Habere göre AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu, toplantı sırasında, İsviçre’ye, Kıbrıs sorununun çözümü önceliğiyle değil, akıllarının bir ucunda Türkiye’ye sorumluluk yüklemekle gidildiği suçlamasında bulunurken Anastasiadis buna yoğun bir şekilde tepki gösterdi.

Gazete, Kiprianu ile Anastasiadis arasındaki tartışmanın, Kiprianu’nun, Rum İstihbarat Teşkilatı’nın (KİP) kendisini takip ettiği şeklindeki suçlamasına kadar sürdüğünü yazdı.

Haberi “KİP Beni Takip Ediyor” şeklinde manşetten veren Fileleftheros gazetesi, Kiprianu’nun, hareketleri ve faaliyetlerinin KİP tarafından takip edildiği şeklinde Anastasiadis’e eleştirilerde bulunduğunu belirtti.

Habere göre Kiprianu, hareketlerinin KİP tarafından izlendiğini, bundan dolayı-basına vermediği halde- BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide ile geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği görüşmenin sızdırıldığını ayrıca telefon görüşmelerinin de dinlendiğini ancak kendisinin onları yanıltmayı başardığını kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2017, 10:49
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104