banner6

Kiprianu: Planı görmeden 'evet' veya 'hayır' demek yanlış

banner37

Haravgi gazetesine göre AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu, Kıbrıs sorununda kritik bir aşamada bulunulduğuna işaret ederek, anlaşma olup olmayacağı ya da nasıl bir anlaşmanın olacağının bilinmediğini belirtti.

Kiprianu: Planı görmeden 'evet' veya 'hayır' demek yanlış
banner99

Kiprianu, bazı kişilerin her ne çözüm planı gelirse gelsin olumsuz oy vereceği, bazılarınınsa her ne çözüm planı gelirse gelsin olumlu oy vereceğini ilan etmeye başlamalarının tamamen yanlış olduğunu söyledi.

Mont Pelerin’deki olumlu bir netice çıkmamasından ötürü duyduğu üzüntüyü dile getiren Kiprianu, bunun hayal kırıklığı yaratmaması ya da  heveslerini kırmaması gerektiğini, aksine istekliliklerini güçlendirmesi, çabaları artırması gerektiğine vurguladı.

“Kiprianu’dan Kıbrıs Türk iktidarı ve Atina’ya yönelik girişim”

Öte yandan Politis gazetesi ön sayfasındaki haberinde AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu’nun yeni tur müzakereler öncesinde uygun zeminin yaratılması için her yönde girişimlerde bulunmaya başladığını yazdı.

İç sayfada “Hristos Yeorgiu” imzasıyla ve “A. Kiprianu’dan Girişim… Atina ve Kıbrıs Türk İktidarına” başlıklarıyla ve bazı kaynaklara dayanılarak verilen köşe yazısı şeklindeki metinde, AKEL’in, gelişmelerden hayal kırıklığına uğrayan Kıbrıslı Türk çözüm yanlılarının Mustafa Akıncı’ya eleştirilerde bulunmasından endişelendiği ve bu Kıbrıslı Türklerin Akıncı’ya desteğinin devam etmesi hedefiyle KKTC’deki siyasi güçlerle çeşitli temaslarda bulunduğu ileri sürüldü.

banner134

Gazetede AKEL’in, önümüzdeki 24 saat içerisinde Yunanistan Hükümeti ve Syriza nezdinde girişimde bulunabileceği de belirtildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2016, 15:01
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104