banner6

Kiprianu, Türkiye'nin cenevreye farklı yaklaşımla gitmesini umuyor

banner37

Kıbrıs sorunuyla ilgili Cenevre’deki yeni görüşmeyi çok kritik ve belirleyici olarak niteleyen AKEL Genel Sekreteri Kiprianu, olası bir başarısızlığın ne anlama geleceğine dair endişe de belirtti.

Kiprianu, Türkiye'nin cenevreye farklı yaklaşımla gitmesini umuyor
banner99

“Uzun Yol” olarak bilinen Ledra Caddesi’ndeki ara bölgede, Unite Cyprus Now isimli iki toplumlu vatandaşlar inisiyatifinin, Kıbrıs’ın yeniden birleşmesi için düzenlediği etkinlik çerçevesinde gazetecilere açıklamada bulunan Kiprianu, Cenevre’ye giderken, başarı olasılıklarının, olası bir başarısızlıktan daha fazla olması için, gerekli hazırlığın yapılması gerektiğini dile getirdi.

BM ve iki liderin, düzgün ve yeterli şekilde hazırlanmaları gerektiğini de dile getiren Kiprianu, Türkiye’nin Cenevre’ye, yetkililerinin kamuoyunda görülen açıklamalarından çok farklı bir yaklaşımla gitmesini umduğunu da ifade etti.

“Biz, bizi ilgilendiren şeylerle ilgili olarak süreci destekleyeceğiz” ifadesini de kullanan Kiprianu, “Ülkenin kurtulması ve yeniden birleşmesinin oldukça önemli olduğunu düşündüklerini” sözlerine ekledi.

Gazeteye göre, Vatandaşlar İttifakı Başkanı Yorgos Lillikas da açıklamasında, çok uzun süreli bir konferansın sondajla denk geleceğine dair endişe belirterek, bunun Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’e enerji programının ertelenmesiyle ilgili baskı yapılmasına yol açacağını öne sürdü.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2017, 16:13
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104