banner6

Kira soruşturması derinleşti

banner37

Gazimağusa’da kiracılardan topladıkları 169 bin 10 TL ile 21 bin 200 doları işyerlerine yatırmayıp sirkat ettikleri suçlamasıyla 23 gün önce tutuklanan R.M.A. ve F.M.İ.’nin tutukluluk süresi 6 gün daha uzatıldı

Kira soruşturması derinleşti
banner151

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da kira ücreti olarak kiracılardan tahsil ettikleri toplam 169 bin 10 TL ile 21 bin 200 doları çalıştıkları işyerine yatırmayıp sirkat etmekle suçlanan R.M.A.(K-40) ve F.M.İ.’nin (E-22) aleyhindeki soruşturma devam ediyor.


Meseleyle ilgili 23 gündür poliste tutuklu bulunan iki zanlı aleyhine mahkemeden, 6’şar gün ek tutukluluk emri temin edildi.


Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili talebi aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Gökhan Kol’u yeminli şahadete çağırdı.


Tanık polis Gökhan Kol, zanlıların, 2021 yılı Eylül – Ekim ayları içerisinde, Gazimağusa’da meydana gelen ‘Müstahdem tarafından sirkat’ suçundan methaldar olduklarını söyledi.


Gökhan Kol, Gazimağusa’daki  bir üniversite kampüsü içerisinde faaliyet gösteren bir emlak şirketinde çalışan zanlıların, kira ücreti olarak kiracılardan tahsil ettikleri toplam 169 bin 10 TL ile 21 bin 200 dolar nakit parayı şirket hesabına yatırmayarak çaldıklarını anlattı.


Polise tapılan şikayet üzerine, zanlıları, derdest emri gereği 7 Aralık’ta tutukladığını kaydeden tanık polis, sirkat edildiği tespit edilen meblağın 49 bin 200 TL’den 169 bin 10 TL’ye ve 900 dolardan 21 bin 200 dolara çıktığına dikkat çekti.


Aleyhlerindeki suçlamaları reddedip, bahse konu  parayı, öğrencilere, kaybolan eşyaları karşılığında geri verdiklerini beyan eden zanlılar aleyhindeki derin soruşturmasını henüz tamamlanmadığını kaydetti.


Tahkikat süresince 84 kişiden ifade temin ettiğini kaydeden tanık polis, daha 20 kişiden ifade alması gerektiğini belirterek mahkemeden süre istedi.


Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Mine Gündüz Serden, polisin talebini uygun ve adil buldu.


Mine Gündüz Serden, serbest kalmaları halinde tahkikata etki etme olasılığı bulunan zanlıların, tahkikat maksatlı, 6’şar gün daha poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110