banner6

Kira sözleşmesini alamadığım için ikamet izni çıkaramadım

banner37

Hareketlerinden şüphelenilerek sorguya alınan ve 3 yıldır KKTC’de kaçak olduğu belirlenen L.Z.B.N.’nin savunması dikkat çekti:

Kira sözleşmesini alamadığım için ikamet izni çıkaramadım
banner8

Ahmet UÇAR

“NİKAHSIZ EŞİ VE BİR ÇOCUĞU VAR”… Muhaceret başvurularını yapmasına rağmen kira sözleşmesini edinemediği için ikamet iznini çıkaramadığını ve 1 Temmuz 2018’den beri kaçak duruma düştüğünü söyleyen L.Z.B.N.’nin nikahsız bir eşi ve bir çocuğu olduğunu belirten polis, zanlının KKTC’de ne amaçla kaldığını ve 3 yıl boyunca neler yaptığının araştırılacağına vurgu yaptı. Mahkeme, zanlının 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Lefkoşa’da şüpheli hareketler sergilemesi üzerine gözaltına alınan ve ülkede 3 yıldır kaçak olarak kaldığı tespit edilen zanlı L.Z.B.N., dün mahkeme huzuruna çıkarıldı ve aleyhinde 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Mahkemeye avukatsız çıkan zanlı söz hakkı alarak tüm muhaceret işlemlerini hallettiğini ancak kira sözleşmesini temin edemediği için ikamet izni alamadığını savundu.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Özgür Sunalp, zanlı L.Z.B.N.’nin “İzinsiz olarak KKTC’de ikamet etmek” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

Sunalp, zanlının 6 Ağustos 2021 tarihinde, saat 12.30 raddelerinde, Lefkoşa’nın Surlariçi bölgesinde şüpheli olarak görüldüğünü belirterek, yapılan araştırma sonucunda zanlının Kuzey Kıbrıs’ta 1 Temmuz 2018 tarihinden itibaren yetkili makamdan izinsiz olarak kaldığının öğrenildiğini kaydetti.

Zanlının suçüstü hali gereği tutuklandığını dile getiren Sunalp, zanlının resmi nikahı olmayan bir eşi ve çocuğu olduğunun tespit edildiğini ifade etti.

Sunalp, zanlının 3 yıl boyunca ülkede hangi amaçla kaldığının ve neler yaptığının araştırılacağına işaret ederek, aleyhine 3 gün tutukluluk emri talep etti.

Mahkemeye avukatsız çıkan zanlı da söz hakkı alarak muhaceret işlemleri için tüm başvuruları yaptığını, kan verdiğini ancak kira sözleşmesini temin edememesi nedeniyle bu işlemleri tamamlayamadığını savundu.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlının aleyhine istenilen tutukluluk emrini verdi.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88