banner6

Kırmızı ışıkta geçti arabasından tabanca çıktı

banner37

Lefkoşa’da trafik ışıklarında kırmızı ışık yandığı sırada geçtiği gerekçesiyle durdurulan araçta yapılan aramada tasarrufunda kanunsuz silah ve canlı mermi bulunan zanlı Türkistan Gülce, tutuklandı

Kırmızı ışıkta geçti arabasından tabanca çıktı
banner151

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa’da dün, sabahın erken saatlerinde trafik ışıklarında kırmızı ışık yandığı sırada geçtiği gerekçesiyle durdurulan araçta, yapılan aramada tasarrufunda kanunsuz silah ve canlı mermi bulunan zanlı Türkistan Gülce, tutuklandı.

“Kanunsuz silah bulundurma” ve “Kural ihlali” suçlarında tutuklanan zanlı Türkistan Gülce, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak hakkında 3 gün tutukluluk kararı alındı.

Kıdemli Yargıç Şerife Katip Kır’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Atilla Enver Etkin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis çavuşu Gökhan Yeşildağlı’yı dinletti.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren polis çavuşu Gökhan Yeşildağlı, olayla ilgili bulguları aktardı.

Yeşildağlı, huzurda bulunan zanlı Türkistan Gülce’nin, 20 Ağustos 2018 tarihinde, saat 06.00 sıralarında Lefkoşa’da işlemiş olduğu trafik suçu nedeniyle polise celp edildiğini ve kullanımında bulunan araçta yapılan aramada ise, bir adet Sığ Sauer marka 7,65 mm çapında tabanca ve tabancaya ait 10 adet 7x65 milimetre çapında canlı mermi bulunarak emare alındığını söyledi.

Çavuş Yeşildağlı, zanlının mesele ile ilgili olarak suçüstü yakalandığını ve tabanca ile ilgili izahat istendiğinde ise söz konusu tabancayı Türkiye’den bir arkadaşının kendisine getirdiği itirafında bulunduğunu ifade ettiğini belirtti.

Yeşildağlı, mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın yeni olduğunu, zanlının vermiş olduğu gönüllü ifadesinin teyit ve tekzibinin yapılacağını, ayrıca bulunan tabancanın balistik incelemesinin yapılacağını belirterek, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Şerife Katip Kır, tahkikatın devam ettiğini, ifadenin teyit ve tekzibinin yapılmadığını belirterek, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2018, 08:29
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104