banner6

Kısa orta ve uzun vadeli ekonomik program şart

banner37

UBP Lefke Milletvekili Adayı Fırtına Karanfil, milletvekili seçilmesi durumunda ülkenin kanayan yarası olan trafikteki sorunların çözülmesi ve ekonomik sıkıntıların aşılması için çalışacağını anlattı:

Kısa orta ve uzun vadeli  ekonomik program şart
banner151 banner143

Güren TİLKİ

UBP Lefke Milletvekili Adayı Fırtına Karanfil, neden aday olduğu ve kazanması durumunda ne gibi çalışmalar yapmak istediği hakkında bilgi verdi. 

Ülkenin kanayan yaralarından biri olan trafik sorununu çözmenin ve ülke için kısa, orta ve uzun vadeli bir ekonomik kalkınma programı oluşturmanın temel hedeflerinden olduğundan söz eden Karanfil, “UBP olarak önceliğimiz, mevcut ekonomik planın hazırlanması ve kısa, orta ve uzun vadeli eylem planlarını hayata geçirmektir. Uzun vadeli bir finansal yapının oluşması ve devletin finansal olarak önünü görebilmesi adına neler yapılması gerektiğini çok iyi biliyoruz” dedi.

“Altyapının geliştirilmesi için UBP’nin varlığı çok önemli”

UBP Lefke Milletvekili Adayı Fırtına Karanfil, ülkemizin kanayan yaralarından biri olan “trafik sorununun”, yıllardır çok canımızı yaktığını söyledi ve şu şekilde konuştu:

“Sürücülerin trafik kurallarına uymamasının yanı sıra yollardaki altyapı sorunları nedeniyle de meydana gelen trafik kazalarında onlarca insanımızı kaybettik.

Trafik, yaşamımızın bir parçası… Trafik tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sağlık, eğitim, ekonomik gibi sorunlarla yan yana… Bizim önceliğimiz ülkemizdeki altyapı eksikliklerini gidermektir.

Yol altyapılarında geçmiş zamanlara göre iyileştirilmiştir ve yine UBP hükümetinde iyileştirilmeye devam edecektir. Anavatanımızın yardımları ile bazı yatırımlara devam edilmektedir ve edilecektir.

Trafikte altyapıların da geliştirilip tamamlanması için UBP’nin varlığı çok önemlidir.”

“Ekonomik kalkınma programı şart”

Dünyanın hem de ülkemizin içerisinden geçtiği bu zor günlerde, ortaya bir Ekonomik Kalkınma Programı koymamızın elzem olduğundan söz eden Karanfil, “Bizi kurtaracak olan ekonomik ve stratejik plandır, bu da ancak güçlü bir UBP Hükümeti ile mümkündür” dedi. 

Bugün sadece ekonomik protokollerle, “Türkiye’den para gelecek” mantığıyla ayakta kalmanın mümkün olmadığını kaydeden Fırtına Karanfil, şu şekilde konuştu:

UBP olarak önceliğimiz, mevcut ekonomik planın hazırlanması ve kısa, orta ve uzun vadeli eylem planlarını hayata geçirmektir. Uzun vadeli bir finansal yapının oluşması ve devletin finansal olarak önünü görebilmesi adına neler yapılması gerektiğini çok iyi biliyoruz…

Önce ekonomiyi güçlendirerek finansı güçlendirmeyi önümüze koyduk. Ekonomide yeni enstrüman ve politikalara ihtiyaç olduğu kadar, küçük esnaf ve zanaatkara yönelik önlemler alınması gerektiğinin ve finansman alanında küçük işletmelerin ayakta durabileceği programlara ihtiyaç olduğunun bilinciyle yola çıktık… KKTC’nin geleceği ve halkımızın mutluluğu adına elimizden gelenin en iyisini yapmak boynumuzun borcudur. UBP ülkenin sorunlarını çok iyi bilen bir partidir ve en iyisini yapmak için çok çalışmak gerekir… 

Önümüzde tarım reformunu da koyduk. Bu gerçek anlamda esas gelir kaynağı çiftçilik ve hayvancılık olan kişilerin, ikinci iş olarak faaliyet gösteren kişilerin ayrılmasıyla olabilir.

Tarımda Türkiye’den gelen suyun doğru kullanılması elzemdir. Üretimi maliyetli olan ürünlerin yerine üretimde üstün olunan ürünlere yoğunlaşmalı ve kamu kaynaklarını bu ürünlerin sübvansiyonunda kullanılmalıdır. Dünya piyasalarında daha ucuza bulabileceğimiz ürünler için teşvik verilirken ekonomik akla göre hareket etmeliyiz. Bu vizyon da UBP de vardır…”

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104