banner6

KİSAV Başkanı: Halkın tercihlerine saygı duyun

banner37

Kıbrıs İlim Ahlak ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı (KİSAV) Mütevelli Heyeti Başkanı Hikmet Kaynarca, Hala Sultan İlahiyat Koleji’nin kapatılması için Yüksek İdare Mahkemesi’nde açılan davanın ret ve iptal edildiğini kaydederek, davayı açan Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası’na (KTOEÖS), “Halkın tercihlerine saygı duyun, din ve vicdan özgürlüğüne engel olmayın” çağrısında bulundu

KİSAV Başkanı: Halkın tercihlerine saygı duyun
banner151

Hala Sultan İlahiyat Koleji’nin halkın sevgisini ve ilgisini kazanmış, az zamanda birçok başarıya imza atmış bir okul olduğunu söyleyen Kaynarca, “Dileriz ki sendika bundan sonra okul kapatmaya çalışmak yerine, eğitimin ve eğitimcilerin gerçek sorunlarıyla meşgul olur” ifadesine yer verdi.

Yazılı açıklamasında, davanın siyasi ve ideolojik kaygılar güdülerek açıldığını da savunan Kaynarca, “KTOEÖS yetkilileri, ilgili-ilgisiz her konunun arasına Hala Sultan İlahiyat Koleji ile ilgili birkaç cümle sıkıştırmaktan, ötekileştirici, aşağılayıcı ve suçlayıcı ifadeler kullanmaktan vazgeçmedi. Sendika yöneticilerinin bu üslubu kamuoyu tarafından da tepkiyle karşılandı” görüşünü paylaştı.

Sultan İlahiyat Koleji’nin açılmasının üzerinden 5 sene geçtiğini, geçtiğimiz yıl 3’üncü dönem mezunlarının verildiğini söyleyen Kaynarca, “Okulun üniversiteye mezun yerleştirme oranı yüzde 95 civarında” dedi. Hikmet Kaynarca, “Adanın ilk ve tek örneği konumunda olan okul eğitimin yükselen yıldızı konumunda” değerlendirmesinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2017, 19:38
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104